Соціальний розвиток

Знайдено 1735 товарів
Таблиця Список
Показано 32/1735 товарів

Подарункові сертифікати

Соціальний розвиток

Соціальний розвиток

Перші, дошкільні, роки життя - ключовий етап соціального виховання. Його часто вважають прерогативою дитячого садка, школи, різних гуртків і секцій, нівелюючи при цьому роль батьків.
Соціальне виховання - це вивчення звичок, умов, правил поведінки суспільства, - середовища в якому росте дитина. І звичайно ж роль сім'ї у формуванні соціальних навичок (навичок спілкування), також як і у фізичному, інтелектуальному розвитку - першорядна. Перші контакти зі світом новонародженого - це спілкування з мамою. Тому головне, що можуть зробити батьки - це уважне і шанобливе спілкування. Згодом - роз'яснення, відповіді на питання, читання, ігри про традиції, норми поведінки в навколишньому світі.
Діти вивчають світ дорослих, світ людських відносин, щоб з часом влитися в нього. А в дошкільному віці вивчення ефективніше відбувається в ігровій формі:
Центральне місце займають - сюжетно-рольові ігри, що дозволяють з першого року життя поступово, від простого до складного, освоювати дії з предметами в найрізноманітніших сферах. Ці ігри, не обмежують ні число, ні вік учасників і сприяють спільної творчої діяльності дітей. Це і набір «Аптечка», «Посуд» і т.д.
Граючи в лікарню, - вилікувавши ляльку або зайчика, маляті стануть зрозумілішими дії лікаря. І тоді він сам, опинившись на прийомі в поліклініці буде спокійніше, впевненіше.
У грі «Сім'я» можна побачити, як діти копіюють модель поведінки батьків, бо саме батьки своєю поведінкою в сім'ї формують еталон відносин. Пам'ятайте про це щодня!
У дошкільному дитинстві, закладаються основи особистості: співчуття, увага і повага до навколишніх, - вміння жити та взаємодіяти в суспільстві. І для «програвання» різних ситуацій, їх освоєння, підходять ігри - занурення, ігри-ситуації для тренування комунікативних навичок.
За допомогою дорослого розігрується пропонована ситуація:

  • Діти грають в цікаву гру. Зроби так, щоб тебе прийняли.
  • Ти зустрів малюка, що плаче. Заспокой його. Допоможи.
  • Два твоїх друга посварилися. Помири їх.
  • Ти не можеш застебнути застібку, - попроси допомоги.
  • Потрібно зателефонувати й передати прохання по телефону.
  • Дівчинка грає з цікавою іграшкою. Як правильно попросити цю іграшку у неї пограти?
  • Ти пішов гуляти й втратив свою іграшку. Що робити?
  • Познайом батьків зі своїм кращим другом. Розкажи про нього.

Дорослі не повинні забувати, що виховання йде щодня, і прояв хороших манер, ефективна співпраця, увага і чуйність один до одного, при вираженні своїх особистих потреб - буде хорошим внеском у соціальний розвиток. Демонструвати соціальні навички дітям потрібно з перших днів.
Навчайте дітей грати разом, ділитися іграшками. Заохочуйте дружні ігри з однолітками, запрошуйте друзів в будинок.
Навчайте знайомитися, - здобувати нових друзів. Навчайте пояснювати та відстоювати свою позицію в діалозі, а не в бійці.
Якщо Ви навчите дитину дошкільного віку використовувати свої позитивні сторони, свої таланти, то в школі адаптація пройде безболісно, і з кожним роком дитина буде все впевненіше орієнтуватися в нашому складному прекрасному світі.

Оцінка статті
Голосів: 0