Розвиток мовлення і спілкування

Знайдено 336 товарів
Таблиця Список
Показано 32/336 товарів

Подарункові сертифікати

Розвиток мовлення і спілкування

Розвиток мовлення і спілкування

Всі ми турбуємося про інтелектуальний розвиток дитини, бо хочемо її бачити розумною, успішною, товариською. І саме мова є, мабуть, ключовим моментом. Дитині із затримкою в розвитку мови складно висловити думки, складно порозумітися з однолітками.
Кожна дитина має здібності до рідної мови, але щоб ця здатність реалізувалася і мова була грамотною і красивою, дитині потрібне спілкування. У першу чергу (з перших днів і навіть раніше) - з батьками.

  1. Розмовляйте, пояснюйте все що робите, все що бачите, навіть новонародженому. Говоріть спокійно, повільно. Вас чують! З трьох місяців спробуйте вловити, який предмет зацікавив малюка й особливо докладно опишіть його. І не бійтеся повторення. Повторюйте, поки спостерігаєте інтерес крихти. Знаменита Марія Монтессорі визначала сенситивний (найсприятливіший, час найвищих можливостей) період розвитку мови від 0 до 6 років, причому починається він ще до появи дитини на світ. Ви поповнюєте пасивний словниковий запас і Ваші зусилля не пропадуть даремно! І в один чудовий день малюк покаже ручкою на названий предмет, потім виконає Ваше прохання, а потім - заговорить.
  2. Розвиваємо дрібну моторику, без розвитку якої дитина «говоруном» не стане ще довго. Про це так багато говорять, що це відомо навіть самому малюкові!
  3. Для розширення активного словникового запасу всіляко підтримуйте, заохочуйте ігри з однолітками. Іграшки для рухливих ігор, крейда надасть в цьому неоціненну користь.
  4. Читайте казки, книжки дитині. Дитині старшого віку можна розповідати історії, а після - обговорювати почуте або придумувати разом нове закінчення.
  5. Для поліпшення вимови можна використовувати скоромовки, вправи на артикуляцію.
  6. Причиною нечіткої мови можуть бути м'язи рота (артикуляційного апарату). Для того щоб вони працювали злагоджено і чітко, будуть корисні музичні інструменти – які дозволяють дути та свистіти досхочу. Дути можна на пір'їнки або пухнасті кульбаби. А ще - частіше видувати мильні бульбашки. Граючи, просіть дитину імітувати звуки, які видають відомі йому тварини або транспортні засоби.
  7. Граючи з дорослішою дитиною спонукайте її більше говорити. У ході сюжетно-рольової гри задавайте питання, запропонуйте дитині самій придумати історії персонажів, правила гри. Обов'язково стежте за освоєнням мови дитиною (це можна зробити за спеціальними таблицями). Темпи освоєння мови індивідуальні, але підпорядковані певним закономірностям. Тому в разі відставання або якихось порушень (мала кількість «слів», нечітка мова) необхідно терміново звернутися до фахівців, які допоможуть визначити чи дійсно є проблема. Раннє звернення дозволить виявити причину й усунути її простіше і швидше.
  8. Не слід захоплюватися виправленням неправильно вимовлених слів. Перебиваючи, безпосередню дитячу мову, ми збиваємо малюка і вчимо тільки перебивати згодом. Через деякий час (і повірте дуже швидко) він сам навчиться вимовляти їх правильно.
    Всі ці заняття не зажадають багато зусиль і ні в якому разі не повинні перетворюватися на нудний урок. І тоді Вас порадує не тільки чиста правильна мова Вашого чада, а й довірливі, дружні стосунки, які склалися між Вами.
Оцінка статті
Голосів: 0