Пам'ять і увага

Знайдено 2464 товари
Таблиця Список
Показано 32/2464 товарів

Подарункові сертифікати

Пам'ять і увага

Пам'ять і увага

Кожному з нас, напевно, доводилося потрапляти в ситуацію, коли "пам'ять підводила". Ситуацію, коли ім'я, дата, номер телефону, які пам'ятав "давно і надовго" вивітрилися в самий невідповідний момент.
З маленькими дітьми все інакше. Їм би тільки захотіти запам'ятати - і вони все ловлять нальоту. Тому і переживати про погану пам'ять дитини ми зазвичай починаємо тільки тоді, коли стикаємося з проблемами в школі. І часто, відразу опускаємо руки... «Мовляв - що я можу зробити?» Але ж інтелект залежить від обсягу нашої пам'яті. І пам'ять може «працювати» набагато краще! Для цього потрібно не так вже й багато зусиль.
У цьому розділі ми зібрали іграшки, які допоможуть у природній для дитини, - ігровій формі, виробити здатність до виборчої, цілеспрямованої увазі, вмінню концентруватися. Кілька тез, які допоможуть у цьому:

  • При заняттях з маленькими дітьми не слід прагнути «обійняти неосяжне».

Дитина тільки до п'яти років здатна до довільного запам'ятовування. До цього віку, пам'ять мимовільна і пов'язана з іграми дитини. Чим важливіше інформація для дитини, тим легше їй її запам'ятати.

  • У грі, на прогулянці зверніть увагу дитини на дрібниці, деталі, що нас оточують. Адже спостережливість - перша ланка в розвитку пам'яті.
  • Дитина краще запам'ятає емоційно-яскраві, художні описи.
  • У період 3-6 років, у віці «чомучок», - не залишайте питання без уваги. Адже в цей час дитина легко сприймає величезні обсяги інформації. Скористайтеся цим.
  • Нове повинно вразити дитину, бути їй цікавим. Тоді ці знання вона запам'ятає легко і надовго. Придивіться до малюка. Що саме зараз його цікавить.
  • Заохочуйте бажання дізнатися нове. Щоб з'явився стимул запам'ятати та зберегти інформацію.

Для ігор, що розвивають пам'ять і увага у дітей, можна використовувати найрізноманітніші іграшки:

  1. Іграшки для рольових ігор.
  2. Ігри, які допомагають тренуватися в сортуванні, угрупованні, зіставленні предметів.
  3. Настільні ігри.
  4. Іграшки, за допомогою яких можна наслідувати дії дорослих.

Наприклад, граючи в магазин, попросіть дитину запам'ятати весь «список покупок». І «купити» все по пам'яті. Граючи з ляльками, м'якими іграшками - пограйте в хованки. Для крихти від року - іграшку на очах дитини сховайте під одну з двох пелюшок. І попросіть знайти. Для дорослішої дитини, - гру можна ускладнити. Можна взяти кілька іграшок, і коли дитина відвернеться, - одну сховати. Допомагаємо малюкові запам'ятати послідовність дій в грі. А після гри, разом з дитиною обов'язково встановлюємо для іграшок певне місце і вчимо підтримувати цей порядок.
Так що іграшки з розділу не тільки допоможуть розвинути пам'ять і увага дитини, але й принесуть радість творчості у Ваш будинок. 

Оцінка статті
Голосів: 0