Математика і логіка

Знайдено 1873 товари
Таблиця Список
Показано 32/1873 товарів

Подарункові сертифікати

Математика і логіка

Математика і логіка

Одна з найбільш частих помилок батьків дошкільника - це бажання швидше навчити дитину рахунку, навчити здійснювати арифметичні дії. Розвиток математичних здібностей зводитися до механічного (і часто бездумному) навчання цифрам і простим арифметичною діям з числами.
Адже слово математика (μάθημα) - в перекладі з давньогрецького - «вивчення», «наука», а логіка (Λόγος) - «мова», «міркування», «думка».
Розвиваючи логіку малюка ми привчаємо його думати, розвиваємо мовлення, мислення. Без цих навичок неможливо навчання в школі.
Інакше «надресирований» на рішення стандартного типу завдань дитину введе в ступор будь-яке нетипове завдання.
Найголовніше для подальшого успішного навчання в школі - розвинути інтерес до освоєння нового, допитливість, а також самостійність, кмітливість, уміння порівнювати та узагальнювати, аналізувати й робити висновки, вміння відстоювати правильну відповідь. Для цього ігри-заняття з формування елементарних математичних уявлень повинні бути систематичними, цікавими та різноманітними. І будуватися вони повинні на розвиненій мові, сенсомоторному розвитку, широкому кругозіру.
Перші, базові уявлення, будуються на маніпуляціях, іграх з предметами та поступово переходять до абстрактних понять. Можна придумувати свої завдання або використовувати завдання розроблені фахівцями.

Спочатку на основі сенсорного досвіду вивчаємо властивості та ознаки навколишніх предметів:

  • Порівнюємо предмети за розміром, формою, кольором, розташуванню в просторі.
  • Вчимося виділяти предмет з безлічі за певною ознакою.
  • Вчимося узагальнювати предмети за однією або кількома ознаками.

Для цього підходять іграшки схожі за формою, але різні за кольором і розміром.

  • Вчимося порівнювати предмети-іграшки.
  • Вивчаємо поняття «однакові» - «неоднакові», «вище» - «нижче», «вузький» - «широкий», «довгий» - «короткий», «тонкий» - «товстий», «більше» - «менше», порівняння за кількістю «один» - «багато».
  • Вчимося шукати форми в різних іграшках: м'яч - круглий, кубик - квадратний, пірамідка - трикутна та ін.
  • Не просто заучувати часи доби, пори року, але обов'язково звертати увагу на їх особливості, ознаки.

Для школярів існує безліч настільних ігор, які захоплять і допоможуть розвинути логіку. Це і класичні - відомі всім шахи, реверсі, скребл (гра в слова), нарди, і безліч нових ігор. Також головоломки, завдання, загадки та вправи. Головне - не підказувати!

Чудове заняття - пазли. Вони є на будь-який вік і рівень підготовки.

Головне пам'ятайте, що для успішного освоєння математики в школі ніякого особливого таланту не потрібно. І Ваше завдання, щоб Ваша дитина ніколи не дізналася, що математика найскладніший предмет. Краще познайомте її з цитатою американського сатирика Крістіана Нестела Боув «Не багато умів гинуть від зносу, здебільшого вони іржавіють від невживання».
І нехай заняття математикою приносять тільки приємні емоції та радість пізнання.

Оцінка статті
Голосів: 0