Креативність і творчість

Знайдено 2259 товарів
Таблиця Список
Показано 32/2259 товарів

Подарункові сертифікати

Креативність і творчість

Креативність і творчість

Всі батьки навіть не сумніваються в таланті власної дитини. Але як його активізувати, примножити? Відповідь на це питання ми шукаємо щодня.
Які навички, вміння та знання необхідні дитині, що стане основою її активної та успішної творчої діяльності?
По-перше, творча діяльність неможлива без уяви.
По-друге, розвивати креативність потрібно не тільки людям творчих професій. Адже креативність в нашому житті є умовою успішного існування. Творчість, незамінна в будь-якому вигляді людської діяльності. Розвиток творчого мислення допоможе відійти від шаблонів, подивитися на світ по-новому, вчить досягати мети і отримувати радість від цього.
Дитина відкрита будь-яким дослідженням навколишнього світу (особливо в ігровій формі). Але дорослим, зацікавленим у розвитку чада, необхідно бути поруч. Для цього не обов'язкові спеціальні умови, - грати можна на прогулянці, на кухні, у транспорті.
До іграшок, що розвивають творчість відносяться, мабуть, практично всі іграшки. Адже гра - це пізнання, робота і творче самовираження дитини:

  • Для малюків це - ігри-потішки, забави, які розвивають уяву, емоції та прагнення до пізнання навколишнього світу.
  • Набори для рольових ігор, що дозволяють створити свій власний світ. Дитина стає режисером гри, управляє дією.
  • Логічні задачі та ігри зі словами, - скреббл, ребуси.
  • Конструктори, кубики незамінні та неповторні для творчого розвитку малюка. Вони розвивають мислення, уяву і просторове орієнтування, вчать вирішувати проблеми. Завдання мають ускладнюватися поступово, і від задуму, (природно без готових схем) через творчий пошук, методом проб і помилок потрібно йти до результату, - вирішення завдання. З будівельного матеріалу, елементів конструктора дитина може самостійно створити елементи для сюжетної гри, що і робить ці іграшки незамінними для розвитку творчості.
  • Малювання. Образотворче мистецтво у дитячій грі найбільше асоціюється з творчістю. Малюк може виразити себе, показати свої почуття та емоції в малюнку. Для цього однаково хороші й фарби, і олівці, і фломастери. Головне що і чому малювати дитина повинна вибирати самостійно. Починаючи з простих малюнків, експериментуючи з кольором, текстурою дитина буде розвиватися, роботи будуть ускладнюватися, стануть більш змістовними.
  • Ліплення дуже улюблене дітьми. Малюки люблять різні матеріали - глину, пластилін, солоне тісто, різні яскраві маси для ліплення, - це все дає їм стимул до експериментів, пізнання або просто вільній, творчій грі. Роль батьків (дорослих) - направити, підказати, «розбудити» уяву.
  • Існує безліч готових наборів для творчості, різної спрямованості: поробки, малювання, аплікації, скрапбукінг, квіллінг, ліплення та ін.
  • Різноманітні музичні інструменти також допомагають у самовираженні. А самовираження - спосіб самопізнання і саморозвитку. Діти люблять співати улюблені пісні активно рухаючись. Танцюючи під музику малюк ще і вчиться контролювати власні рухи. Для заохочення танцювальної діяльності можна запропонувати дитині аксесуари, які дозволять «увійти в образ».
  • Театральна діяльність сама по собі є творчою діяльністю, і розвиває емоційну сферу дитини, вчить співпереживати, формує досвід соціальних навичок поведінки в суспільстві. Дітям зазвичай потрібен час для входження в роль. Не квапте дитину, а краще допоможіть, підібравши костюм для гри або просто маску.
  • Є ще один метод розвитку творчих здібностей, метод улюблений всіма дітьми та багатьма дорослими - казкотерапія. Нехай Вас не лякає слово терапія (грец. Θεραπεία - лікування, оздоровлення) - метод дуже простий і використовує казкову форму, для розвитку мови та творчих здібностей, адаптації в дорослому світі, допомагає зрозуміти внутрішній світ дитини, налагодити з ним діалог. В будь-якій складній життєвій ситуації є перевірений засіб - розповісти чарівну, рятівну казку на тему, що хвилює. Процес повинен бути вільним і творчим, звертайте увагу на реакцію дитини, і не намагайтеся «вплести» в казку нотації.

У цьому розділі зібрані іграшки, що сприяють розвитку самих різних сторін: наукової, художньої, музичної, що допоможуть розкрити закладені в дітях схильності й таланти.
Важливо не тиснути, створити для дитини середовище, в якому вона би могла сама вибрати ті іграшки, заняття, які їй подобаються. Придивляйтеся, допомагайте, радьте. Адже творчий процес без ініціативності, самовираження неможливий. Найголовніша особливість творчої гри - унікальність результату гри й ніякого тиску, ніяких інструкцій!

Оцінка статті
Голосів: 0