Іноземні мови

Знайдено 152 товари
Таблиця Список
Показано 32/152 товарів

Подарункові сертифікати

Іноземні мови

Іноземні мови

У наш час знанням хоча б однієї іноземної мови нікого не здивуєш. А раннє вивчення іноземних мов сприяє розвитку мислення та мовного розвитку в цілому. Тому питання вчити дошкільнику іноземну мову чи ні не варто. Головне питання як вчити та коли?
З приводу віку початку навчання однозначної думки немає. Дитині вчити іноземну мову звичайно ж легше ніж дорослому. Сенситивний (найбільш сприятливий) період для цього - до 10 років, - період активного освоєння мови. Ймовірно з цим пов'язано, що більшість фахівців сходяться на діапазоні 3 - 10 років.
Більш раннє вивчення другої мови виправдано в двомовних сім'ях або при зануренні в мовне середовище. Без цього вивчення може бути неефективне, через низьку мотивації. У більшості випадків, вивчення іноземної мови в ранньому віці передбачає підготовку середовища, розвиває «почуття мови» для наступного вивчення.
Навіть після трьох років пояснювати дитині, навіщо йому потрібно вивчити іноземну мову марно. Самі заняття в дошкільному віці повинні бути цікаві, - малюка потрібно залучити до захопливої гри. Невимушена обстановка, рольові ігри, - дитина не повинна бачити «обов’язаловки», вона повинна грати, спілкуватися, співати, але - на поки новій мові чарівної, загадкової країни.
Гарні будь-які методи, головне, щоб дитині було цікаво і комфортно.

  • Картки Домана (від 6 місяців), які розвивають пам'ять, інтелект. Методика заснована на запам'ятовуванні слова цілком, без розбивки на літери-склади. Картка містить зображення предмета і напис - назву. Картка показується короткочасно, одночасно з проголошенням написаного слова. Заняття по кілька хвилин, проводяться по декілька разів на день.
  • Для дітей від 3-х років адаптована і методика Зайцева - на кубиках з'явилися букви англійського алфавіту.
  • А, наприклад, методика Мещерякової, базується на ранньому аудіюванні, методі занурення в досліджувану мову. Аудіоматеріали носять музично-ігровий характер і записані носіями мови з різних країн (англійці, американці, австралійці). Перший етап ставить за мету - навчитися сприймати мову на слух. Другий - завдяки мовним вправам і регулярному прослуховуванню диска - «розговорити» дитину. Після цього, за допомогою спеціальних ігрових вправ - читання. А потім, паралельно з удосконаленням аудіювання, говоріння і читання - освоюється вміння грамотно писати.
  • Дорослішим дітям будуть цікаві лото іноземною мовою на різноманітні теми. Розвиваючи пам'ять, увагу сприяє швидкому запам'ятовуванню іноземних слів.

Можна використовувати знайомі ігри, розмовляючи на досліджуваній мові:

  • Від двох до чотирьох років підійдуть іграшки-сортери, фігурки тварин, Діти знаючи форми, кольору, назви тварин рідною мовою, із задоволенням будуть відповідати на питання: «Хто це? Що це?». Використовуючи різні іграшки можна вивчити й слова «легкий» - «важкий»,«м'який» - «твердий».
  • До чотирьох років завдання можна ускладнювати. За допомогою наборів для рольових ігор, можна вивчити слова на тему «Сім'я». Дати опис кожному члену сім'ї, ввести порівняння («сильніше» - «слабкіше», «вище» - «нижче» та ін.).
  • З п'яти-шести років, наприклад, у рольовій грі, можна відпрацьовувати діалоги, прості граматичні конструкції.
  • У дошкільному віці ігри-заняття повинні обов'язково чергуватися, якщо дитина втомилася - поміняйте заняття.
  • Можна щоденні обов'язкові дії промовляти іноземною мовою (тільки НЕ треба переводити).
  • Мультфільми, читання книг з картинками, навчальні пісеньки, просто заняття, але з улюбленою м'якою іграшкою, яка говорить на мові, що вивчається.

Методик раннього вивчення іноземної мови дуже багато. У кожного методу є затяті противники та вірні шанувальники, а істина як завжди - у Вашій дитині і її особливості, переваги. Використовуйте її допитливість, бажання пізнавати, спілкуватися і можливості апарату артикуляції в захопливій грі-занятті. Вдома чи в дитячому садку. З викладачем або на курсах для малюків. Але не забувайте, що з Вашою підтримкою навчання буде легше і результативніше.

Оцінка статті
Голосів: 0