Подарункові сертифікати

Disney

Disney

Уолт Дісней ріс у Чикаго в сім'ї бідних ірландців. Батько майбутнього мільйонера тримав дітей у строгості, Уолтер був змушений працювати на фермі, в службі доставки газет, на виробництві фруктового желе.
Природно, юному фантазеру навіть не доводилося думати про іграшки, все, чим він міг себе розважити, - це малювання. Першою людиною, яка оцінив працю семирічного художника, став сусід, який заплатив за портрет свого коня 5 американських центів.
Уолт хотів створювати малюнки, подібні за стилем популярним коміксами, проте на це не було часу. Крім того, що батько був деспотом, він був упевнений, що художниками стають тільки нероби, тому за подібні заняття суворо карав. Всупереч усьому Уолт вступив до Інституту Мистецтв (Чикаго). Під час навчання Дісней відкрив у собі талант в осмисленні, координуванні проектів.
У 1918 році молодий чоловік збирався піти в армію, але йому відмовили через вік (17 років). І тоді він вирушає на рік в якості добровольця "Червоного хреста" за океан. Після того як війна закінчилася, Уолт влаштувався в рекламне агентство художником.
У цей час майбутній мультиплікатор знайомиться з молодим художником Убой Айверксом, який згодом стане його діловим партнером. Разом вони купили стареньку камеру і відкрили студію, де знімали коротенькі рекламні ролики. Ці фільми показували в місцевих кінотеатрах, тому творці вирішили перебратися ближче до Голлівуду, в Лос-Анджелес.
Через кілька років Дісней вирушив підкорювати Голлівуд в якості режисера мультфільмів. Він обгрунтовується в гаражі свого дядька, купує на позичені гроші пензлики, фарби, прожектори і починає створювати анімаційні короткометражні фільми.
Перший гіркий досвід був пов'язаний з кроликом Освальдом. Про його пригоди було знято 26 серій. Але по закінченню сезону зйомок виявилося, що дистрибутор, який згідно з контрактом був правовласником забавного мультиплікаційного героя, переманив до себе чотирьох художників студії Уолта. Таким чином, зйомки 2 сезону почалися без участі самого автора. Цей випадок багато чому навчив наївного Діснея, з тих пір він завжди зберігав права на своїх героїв за собою.
У початку 1926 року разом з братом Роєм Уолт відкриває першу студію Діснея, і вже через два роки світ побачив мультфільм про мишу Мортімер "Стрімкий літак". Надалі тема енергійної мишки не раз піднімалася творцями, а Міккі-Маус став символом студії. З часом у мишеняти з'являються друзі: Мінні, песики Плуто, Гуфі, три поросяти, каченя Дональд.
Але глядачі найсильніше полюбили мишеня. Студію, що випускала 8-хвилинні короткометражки, називали мишачої фабрикою, а самого Діснея - мишачим королем.
Після виходу в 1929 році фільму "Дурні симфонії" до творця прийшов справжній успіх.
Уолт не залишав своєї ідеї втілити казку в дійсність, він купує в Каліфорнії землю і будує величезний парк розваг. Всі вкладені в будівництво парку 17000000 доларів окупилися в перші роки.
Дісней брав участь у створенні 526 фільмів, озвучував мишеня і героїв ще 122 кінострічок. Уолтер став володарем 29 нагород "Оскар".

Оцінка статті
Голосів: 0