Якщо у вас є дочка, то швидше за все, ви про ляльок знаєте все. Але давайте все ж таки поговоримо про ляльок і не просто про ляльок, а про принцес - Disney Princess.

Логотип

Disney Princess - медіафраншиза, що належить компанії The Walt Disney Company і включає в даний час одинадцять героїнь з 10 мультфільмів студії Walt Disney і одну - з мультфільму Pixar.

Офіційно Disney Princess були визнані: Білосніжка, Попелюшка, Аврора, Аріель, Белль, Жасмин, Покахонтас і Мулан. Пізніше були включені Тіана, Рапунцель, Меріда.

Ваяна, героїня однойменного мультфільму 2016 року, очікує визнання.

Анна і Ельза з мультфільму «Холодне серце» через велику популярність мультфільму отримали свою власну франшизу Disney Frozen.

Принцеси, були обрані з класичних фільмів Disney, але не наявність королівського титулу була основним критерієм, головним було те, наскільки добре вони вписуються в «міфологію Діснеївських принцес». Наприклад, Мулан, включена в список Disney Princess, завдяки своєму героїзму і мужності.

Всіх принцес об'єднує насамперед зовнішня і внутрішня краса, доброта до всіх живих істот (наприклад, вміння спілкуватися з тваринами). Практично всі вони (крім Меріди) мають прекрасний голос. Вони всі харизматичні, але перші три принцеси (Попелюшка, Білосніжка і Аврора) - витончені, лагідні і романтичні мрійниці, які страждають від підступних дій злих персонажів. Завдяки своїй внутрішній силі, доброті, співчуттю, вони перемагають недоброзичливців і зустрічають свою любов.

Принцеси епохи Відродження Дісней (1989 - 2000 роки) стали більш активними і рішучими. Аріель, Белль, Жасмин, Покахонтас, Мулан, - борці: вольові, підприємливі, спритні, відважні і прагнуть не так до любові, як до свободи і пригод.

Останні принцеси були створені після 2000 року і більш сучасні: Тіана - реалистка, і не чекає магії, щоб зробити свою мрію реальністю, Рапунцель - романтична, але не боїться йти до своєї мети. Disney c 1955 року працював з компанією Mattel.

Mattel - виробник іграшок, компанія, яка випускає ляльки Барбі, Monster High, Ever After High. Після того, як вони стали продавати ляльок Жасмин, Попелюшку, Білосніжку під брендом «Disney Princess», продажі почали рости, незважаючи на обмежену рекламу франшизи. На сьогоднішній день існує більше 25 000 продуктів, заснованих на франшизі. Крім ляльок, вона включає в себе мініатюрні замки, фігурки і ігрові набори, постільну білизну, одяг і предмети туалету. т.п. Принцеси також займають чільне місце в тематичних парках Діснея.

Незважаючи на те, що Mattel найбільша «лялькова» компанія на ринку, вони втратили контракт, поступившись компанії Hasbro, раніше більш відомої, як виробник іграшок для хлопчиків.

У серпні 2014 був укладений договір, за яким компанія Hasbro отримала право виробляти ляльки Disney Frozen і Disney Princess з 2016 року, офіційно прийнявши кермо влади від Mattel.

Після появи ляльок Hasbro на ринку, покупці помітили оновлення зовнішнього вигляду і відсутність штампів в лінійці ляльок Hasbro. Уважно розглянувши ляльок від Mattel, ви побачите, що вони виглядають шаблонно, як усі ляльки Барбі.

 Принцессы Диснея от Mattel

Як бачите, якщо переодягнути сукню і змінити зачіску ляльці від Mattel, принцесу  не відрізнити від звичної  ляльки Барбі.

Принцеси Hasbro, навпаки, мають індивідуальність, яка чудово відображає їх характер. Одяг та аксесуари "роблять" ляльку, але зріст, унікальні риси обличчя і реалізм дуже важливі. Саме це вдихає життя у франшизу.

Принцессы от Hasbro

Давайте познайомимося з ними ближче:

1. Disney Princess Білосніжка

Білосніжка - героїня казки братів Грімм "Білосніжка і сім гномів". У 1937 році Уолт Дісней перетворив цю класичну казку в свій перший мультфільм. Білосніжці 14 років, і вона наймолодша з принцес. Її справжня любов - принц, який «розбив» чаклунство злої мачухи, своїм поцілунком.

Фільми за участю Білосніжки:

 • «Білосніжка і сім гномів» (мультфільм1937 рік)
 • «Хто підставив кролика Роджера» (фільм, незначна роль в якості камео 1988 рік)
 • «Король Лев 3: Хакуна Матата (з'являється в кінці мультфільму в якості камео разом з 7 гномами)

2. Disney Princess Попелюшка

Найзнаменитіша версія казки від Шарля Перро 1697 роки, в 1950 була перетворена а повнометражний мультфільм Уолта Діснея. Попелюшці 19 років і вона одна з старших диснеївських принцес. Її мачуха, після смерті батька перетворила її на служницю. За допомогою доброї феї, вона потрапляє в королівський палац на бал і зустрічає принца. В кінці мультфільму вона виходить заміж за нього, тим самим стаючи принцесою і звільняючись з рабства у власному будинку.

Фільми за участю Попелюшки:

 • «Попелюшка» (мультфільм 1950 рік)
 • «Попелюшка 2: Мрії збуваються» (мультфільм 2002 рік)
 • «Попелюшка 3: Злі чари» (мультфільм 2007)

3. Disney Princess Аврора

Аврора - відома, як героїня мультфільму 1959 року «Спляча красуня», за мотивами казки Шарля Перро. Її сукні змінюються від синього до рожевого, але найчастіше вона - в рожевій сукні. При народженні вона була зачарована, і в її 16 день народження заснула глибоким сном, який може бути припинений лише поцілунком кохання. Була звільнена від прокляття, закоханим у неї принцом Філіпом. Аврорі 16 років, вона третя за старшинством (разом з Жасмин і Аріель).

Фільми за участю Аврори:

 • «Спляча красуня» (мультфильм 1959 роки)
 • «Чарівні історії принцес Діснея: Йди за мрією» (мультфільм 2007 року)
 • «Малефісента» (фентезійний художній фільм 2014 роки)
 • «Софія Прекрасна» (мультсеріал, в якості запрошеного персонажа )

4. Disney Princess Аріель

Героїня мультфільму 1989 року, знятого за мотивами казки «Русалонька». Аріель - русалка, дочка короля Тритона, правителя моря і єдина з принцес не людського походження. Їй 16 років і вона закохується в принца Еріка, мріючи прожити своє життя на землі. Віддавши свій голос відьмі Урсулі, і уклавши з нею угоду, намагається заслужити любов Еріка. На відміну від казки Андерсена, який має надто трагічний фінал, в мультфільмі, Аріель перемагає Урсулу, виходить заміж і стає людиною. Аріель, поки єдина з принцес має доньку (Мелоді з сиквела "Русалочка 2").

Фільми за участю Аріель:

 • «Русалочка» (мультфільм 1989 рік)
 • «Русалочка» (телевізійний мультсеріал)
 • «Русалочка 2: Повернення в море» (мультфільм 2000 рік)
 • «Русалочка: Початок історії Аріель» (мультфільм 2008 рік)

5. Disney Princess Белль

Белль - юна 17 річна дівчина - простолюдинка, героїня мультфільму 1991 року «Красуня і Чудовисько», за мотивами французької казки. Ім'я Belle перекладається з французької, як «красуня». Вона стає добровільно, рятуючи батька, полонянкою Чудовиська. І з часом, відкриваючи для себе його добру душу, закохується в нього і знімає злі чари з нього, перетворюючи в прекрасного принца.

Фільми за участю Белль:

 • «Красуня і Чудовисько» (мультфільм 1991 року)
 • «Красуня і Чудовисько 2: Чудесне Різдво» (мультфільм 1997 роки)
 • «Красуня і Чудовисько 3: Чарівний світ Белль» (мультфільм 1998 року)
 • «Казки Белль про дружбу» (мультфільм 1999 роки)

6. Disney Princess Жасмин

Жасмин - незалежна хоробра арабська принцеса, героїня мультфільму «Алладін», і його продовжень за мотивами арабських казок. Чорнява, з великими трохи розкосими очима, Жасмин - шоста диснеївська принцеса, і перша героїня неєвропейської зовнішності (єдина арабського походження) серед принцес. До того ж вона єдина - не головна героїня мультфільму.

Фільми за участю Жасмин:

 • «Аладдін» (мультфільм 1992 року)
 • «Повернення Джафара» (мультфільм 1994 року)
 • «Аладдін» (мультсеріал 1994-1995 роки)
 • «Аладдін і король розбійників» (мультфільм 1996 року)
 • «Чарівні історії принцес Діснея: Йди за мрією »(мультфільм 2007 року)

7. Disney Princess Покахонтас

Юна прекрасна Покахонтас - дочка індійського вождя, її образ заснован на реальній історичній особистості - Матоака, дочці вождя племені поватенов на прізвисько «Покахонтас»(«пустунка»). Перша принцеса Діснея, американського походження (другою стала Тіана). Володіє добротою і мудрістю не по роках. Вона закохується в Джона Сміта, який допомагає їй запобігти війні.

Фільми за участю Покахонтас:

 • «Покахонтас» (мультфільм 1995 года)
 • «Покахонтас 2: Повернення в Новий світ» (мультфільм 1998 року)

8. Disney Princess Мулан

Наступна принцеса, Мулан - китайська національна героїня, яка майже самотужки врятувала Китай від завойовників - гунів і визнана Китайським імператором рятівницею Китаю. Образ заснований на героїні легенди «Балада про Мулан». За сюжетом мультфільму, народилася в простій родині і переодягнувшись в солдата, замість свого хворого батька йде в армію. Вона єдина з принцес, не є особою королівської крові, але отримала звання офіційної Disney Princess із - за її популярності, а також - героїзму.

Фільми за участю Мулан:

 • «Мулан» (мультфільм 1998 року)
 • «Мулан 2» (мультфільм 2004 роки)

9. Disney Princess Тіана

Тіана - перша афро-американська принцеса, героїня мультфільму «Принцеса і жаба». Роман E. Д. Бейкера «The Frog Princess», в якому головна героїня перетворюється в жабу, коли цілує принца-жабеня, і став основою сюжету мультфільму. Вона є найбільш «сучасною» з усіх принцес - живе в Новому Орлеані 1920 - х років. Тіана мріє відкрити свій власний ресторан, і важко працює офіціанткою заради цього. Поцілувавши принца Навіна, перетвореного в жабу, вона сама стає жабою, так як зробила це не по любові, а в надії на матеріальну винагороду. Удвох вони відправляються в довгу подорож, щоб повернути свою подобу. Наприкінці  мультфільму вона знаходить свою справжню любов (Навіна) і не тільки повертає  колишню зовнішність, але  відкриває свій власний ресторан «Палац Тіани».

Фільми за участю Тіани:

 • «Принцеса і жаба» (мультфільм 2009 року)

10. Disney Princess Рапунцель

Рапунцель - блондинка, героїня однойменного мультфільму, заснованого на казці братів Грімм «Рапунцель». Її довге волосся мають магічну силу зцілення. Вона була викрадена крихіткою з палацу, жінкою на ім'я Готель, якій для омолодження була потрібна магія її волосся. 18 років по тому, вона тікає з вежі Готель з Флінном Райдером, щоб знайти ліхтарики, що запалювали щороку в палаці на її день народження. При цьому головна її зброя - сковорідка. Щоб звільнити її з лап Готель, Флінн обрізає їй волосся, і втративши чарівну силу волосся, вона повертається в свою сім'ю.

Фільми за участю Рапунцель:

 • «Рапунцель: Заплутана історія» (мультфільм 2010)
 • «Рапунцель: Щаслива назавжди» (короткометражний мультфільм 2012 року)

11. Disney Princess Меріда

Меріда - 16-річна дочка дочка короля Фергуса і королеви Елінор. Незважаючи на бажання Елінор бачити в Меріді майбутню королеву, та неслухняна, волелюбна, вперта, розумна але трохи егоїстична. У неї непокірне руде волосся і велике бажання керувати своєю власною долею. Меріда відточує свою майстерність лучниці. Вона також гарна вершниця, добре володіє мечем. Вона перша принцеса Дісней з фільму Pixar, перша принцеса, яка з'явилася не з казки (як Білосніжка, Попелюшка і т.п.), але і не з реального життя (як Покахонтас, Мулан). Вона поки єдина не співає, і перша без любовної лінії.

Фільми за участю Меріди:

 • «Хоробре серце» (мультфільм 2012 року)

На сьогоднішній день, тільки одинадцять офіційних принцес.

Існує ряд претендентів, але немає сумніву, що головний з них - Ваяна, енергійний підліток, відважна і зухвала, як Меріда і у неї є найкращі якості практично всіх принцес Діснея разом узятих. Дочка вождя, йде проти волі батька, щоб врятувати свій народ. Їй вдається заручитися підтримкою напівбога Мауї, подолати всі перешкоди і перехитрити всіх монстрів, що зустрічаються на шляху до мети. Ваяна цілком гідна стати дванадцятою принцесою Діснея.

Дісней завжди хотів, щоб через його незабутні персонажі диво увійшло в наші серця. Студія Disney створює казки, які живуть в нашій уяві. Кожна з принцес була частиною історії, яка виходить за рамки часу і залишається в наших серцях назавжди.

 

* При використанні матеріалів посилання на сайт є обов'язковим.