Перші кілька місяців після народження малюка, батьки повністю зайняті. Обов'язкові процедури - годування, купання, перевдягання, та інші обов'язкові маніпуляції, не залишають ні хвилинки вільною. Але з часом ви входите в ритм, формується режим, дитина все більше не спить і виникає необхідність занять з малюком. Чим же можна розважити карапуза? Це складно тільки на перший погляд! Ми просто забуваємо, що найпростіші речі зачаровують крихітну людину відкриттями.
Ось кілька активностей, які будуть сприяти фізичному, когнітивному, емоційному і соціальному розвитку дитини.

Читання для вашої дитини

Після трьох місяців можна підбирати книжки яскраві, складні за кольором і формою. З зображеннями людей, тварин, транспорту. Діти люблять ваш голос, але в цьому віці важливо і вивчення картинок.Читайте кожен день перед сном. М'які книги, книги зі сторінками, що шарудять, стануть фаворитами крихітки.

Ігри з дзеркалом

Дзеркало в кімнаті, ліжечку, брязкальце з безпечним дзеркальцем - малюки люблять вивчати себе. Потримайте дитину перед великим дзеркалом, нехай уважно розгляне своє відображення в повний зріст. Покажіть де мама, а де він. Це не тільки розвага, але і розвиваюче заняття.

Гра з музичними іграшками або брязкальцями

Задзвоніть брязкальцем з дзвіночком, щоб малюк його помітив. Потім сховайте його і задзвоніть знову. Дитина повинна шукати брязкальце очима. Це перші «уроки», що розвивають пам'ять.
Музичні іграшки та іграшки, що видають різні звуки дуже важливі. Малюк вивчає причину і наслідок. Потряси брязкальце - і лунає звук. Важливо вибирати брязкальця, призначені для маленьких ручок - легкі і зручні.

Ігри у ванній

Чудове заняття для сенсорного розвитку. Повноцінною гра стане, коли малюк буде добре сидіти. А поки - «тропічна злива» з яскравої іграшкової лійки - чудова сенсорна стимуляція і захоплююче видовище.
Розмовляти з малюком - найважливіше і найпростіше заняття з усіх. Ваша дитина любить «розмови» і любить бачити вас поруч під час розмови. Показуйте навколишні предмети, називайте їх. Це зміцнює ваш зв'язок з малюком, розвиває мову, сприяє соціальному розвитку. Під час гри міняйте тембр голосу, інтонацію - «грайте» голосом.

Перевороти

Зміцнюємо м'язи. Всі немовлята розвиваються своїми темпами. Після того, як будуть готові, вони почнуть перевертатися самостійно. А зараз, показуючи іграшки на зручному розвиваючому килимку, ми можемо стимулювати поворот головки за іграшкою і переворот на спинку. Поклавши малюка на живіт, тримайте іграшку на такій відстані, щоб дитина прагнула підповзти до неї.

«Музичні» заняття

Коли дитина починає самостійно сидіти, можна приступити до музики. Для цього не обов'язкові музичні інструменти. Коли ви зайняті на кухні, можна, посадивши в стільчику малюка, дати йому кухонні пластикові та металеві миски-ложки для створення власних мелодій. Підіграйте маленькому композитору -потанцуйте під його музику, а в нагороду ви отримаєте чудову посмішку!

Мамин масаж

Зміцнить м'язи, підготує до повзання. Не пропускайте це важливе для дитини заняття. Щоденні, в один і той же час, турботливий дотик найближчої людини мають позитивний вплив на травлення, сон і розвиток малюка. І заспокоюють, розслабляють вони не тільки дитину, але і дорослого.

Тактильні гри

Можна використовувати іграшки, які пропонують різні види текстур і матеріалів. Заохочуйте дитину до обмацування всіх матеріалів. Наприклад, до підвіски-ляльки  або підвіски-павліна можна не тільки доторкнутися, а й погризти.
Навколо так багато незвіданого! Звертайте увагу на переваги малюка, його улюблені заняття, предмети, його настрій. Підходьте до занять з малюком творчо, і тоді ви зможете зробити життя крихітки цікавіше і помітно прискорити освоєння їм нових навичок!

 

* При використанні матеріалів посилання на сайт є обов'язковим