Беззуба посмішка немовляти, що може бути миліше? Але цей час проходить дуже швидко, і вже слинотеча, капризи дають знати, що зуби близько ... .Зуби? .... Ой! І ще раз ой! Як ми боїмося цього моменту. Недосипання, плач - все це болісно не тільки для малюка, але і для всієї родини. Потерпіти? Ні, ми не будемо чекати. Є способи, які зможуть спростити цей непростий період. Ми розглянемо прості, природні способи нові і давно відомі.
Одні з найпопулярніших:

1. Холод

Холодні компреси заспокоюють запалені ясна. Можна охолодити все: вологу чисту тканину, прорізувач, соску, продукти: моркву, селеру. Всі вони зменшують набряк ниючих ясен.
Є багато барвистих багатофункціональних прорізувачів, але для найменших вибирайте невеликі силіконові кільця (з ручкою або без). Силіконові «гризуни» м'які і не пошкодять ясна 3-5 місячного малюка. До того ж вони легко миються.
Кілька заповнених водою або гелем прорізувачів тримайте в закритому контейнері в холодильнику (Педіатри не рекомендують заморожування, щоб уникнути пошкодження ніжних ясен). Таким чином, в потрібний час під рукою у вас буде чистий і охолоджений «гризун».

2. Тиск

Тиск на ясна і жування допомагає пробитися зубкам через ясна.
Коли дитина починає жувати все, що знаходиться навколо, включаючи батьків, братів і сестер, то боротися з цим марно. Просто приберіть все зайве, і пропонуйте малюкові те, що можна жувати. Найпростіший і безкоштовний предмет - ваша власна чиста рука. Але не забувайте, якими гострими і потужними можуть бути перші зубки! Граючи з дитиною, круговими рухами потріть обличчя, щелепу, ясна. Спостерігайте за реакцією - іноді малюк чинить супротив, але частіше за все ви потрапите в точку.
Для малюків, які впевнено маніпулюють предметами, можна вибрати іграшку-прорізувач. Іграшки-прорізувачі бувають з самих різних матеріалів, у всіх цінових діапазонах, для різних етапів розвитку. Вони поєднують іграшку: брязкальце, книжку або підвіску з прорізувачами. Розрахунок побудований на тому, що дитина, граючи, тягне в рот всі свої іграшки.

3. Продукти харчування й напої (якщо вже введено прикорм)

Коли ріжуться зуби, у деяких малюків пропадає апетит. Ви можете допомогти заспокоїти запалені ясна, запропонувавши холодні продукти: домашнє яблучне пюре, шматочки фруктів (для дітей, які вже пробують тверду їжу), домашній йогурт.
Період прорізування зубів характеризується сильним слиновиділенням, тому тримайте завжди поруч зручний слюнявчик або змінний одяг.
Є деякі тверді продукти, що забезпечують тиск на ясна. Жорсткі несолодкі дитячі крекери можуть відволікти від болю. Великі яблуко або морквина (дуже велика) для діток, що пробують тверді продукти. Не забувайте притримувати з іншого боку і не залишайте малюка без уваги. Адже як тільки прорізуються перші зубки, малюк вже здатний відкушувати невеликі шматочки. Краще рішення - придбання декількох безпечних фідерів, які дозволять малюкові гризти вдосталь, а вам не турбуватися про задуху.
Ромашковий чай природньо заспокоює і допомагає розслабитися, послабити біль. (Використовуйте аптечну ромашку і не робіть чай з ромашки, що росте в вашому саду або парку). Можна запропонувати чай у вигляді декількох ковтків з ложечки, заморожених кубиків в фідері або нанести його безпосередньо на запалені ясна.
Дитині старше шести місяців для заспокоєння, спробуйте запропонувати чашку-поїльник (повільний потік) з холодною водою.
Щоб забезпечити зростання міцних зубів, давайте дитині більше продуктів, що містять кальцій і вітамін Д.
І обов'язково відвідайте до двох років стоматолога, щоб переконатися, що ви все робите правильно.

4. Грудне вигодовування

Продовжуйте грудне вигодовування. Перші зуби не являються перешкодою грудному вигодовуванню. У кожного малюка цей етап проходить по-своєму. У той час, як смоктання може загострити біль для деяких малюків, інших - заспокоює.
Якщо малюк випльовує соску або сосок при ГВ - не хвилюйтеся! Просто знайте, що це явище тимчасове і після прорізування зуба, малюк знову із задоволенням візьме груди (або соску). А поки, спробуйте пропонувати молоко або суміш з чашки-поїльника або пляшечок, які вимагають менше зусиль від малюка.
При грудному вигодовуванні діти кусаються, зазвичай, засинаючи або відволікаючись. Тому стежте за малюком, не відволікайтеся самі при годуванні. Після укусу одразу припиняйте годування, щоб дитина зрозуміла, що укусивши, вона позбудеться молочка.

5. Відволікання

Іноді зміна обстановки, занять, це все, що потрібно, щоб допомогти дитині відволіктися від зубного болю, розслабитися (хоча б ненадовго).
Пограйте з малюком, влаштуйте час обійм, наповніть ванну і дістаньте улюблені іграшки для ванної.
Деякі іграшки-прорізувачі для відволікання від болю, вібрують або відтворюють приємні мелодії.
Лікарі стверджують, що в більшості випадків, реальні проблеми, які супроводжують прорізування зубів це: дискомфорт, біль і невелике підвищення температури.
Якщо ви помітили інші симптоми, поговоріть з вашим лікарем. Прорізування зубів - не хвороба.
Дитина може бути примхливою, дратівливою, спати уривками, але лихоманка, біль у вусі, блювота або діарея не являються нормою при прорізуванні зубів. Якщо ви спостерігаєте ці симптоми - консультація лікаря дозволить знайти причину і встановити діагноз.
Якщо дитина не може заснути через дискомфорт, спробуйте болезаспокійливий засіб. Але вибираючи гель або будь-які ліки для знеболювання прорізування зубів врахуйте, що не всі рекомендовані знайомими «натуральні» засоби хороші і підходять для дітей з народження. Деякі компоненти ліків не використовуються до двох років без рекомендації лікаря. Тому, обов'язково проконсультуйтеся з педіатром. Порада лікаря також допоможе вибрати правильне дозування. Адже як би ви не старалися, а деяку кількість засобу малюк все-таки проковтне.
Прорізування зубів - важка робота, етап розвитку, через який проходять всі.
На щастя, більшість з нас не пам'ятає біль. Часто, цей період більш болючий для батьків, ніж для малюка. Так що хвилюватися не варто, ви тепер озброєні знаннями і порадами, і зуби вам не страшні.

 

* При використанні матеріалів посилання на сайт є обов'язковим