Візит до стоматолога лякає мабуть навіть людину з ідеальними зубами (якщо такі є). Тому ми і відкладаємо знайомство малюка зі стоматологом, шукаємо відмовки і виправдання. Коли ж треба йти на прийом перший раз? Думка фахівців однозначна: поява першого зуба - сигнал, що свідчить про те, що настав час подбати про «зубне» здоров'я малюка. Час привчати малюка догляду за ротовою порожниною і готувати його до першого відвідування зубного лікаря. Це стане початком турботи про зуби і належне здоров'я порожнини рота дитини. Ви думаєте це рано? Не варто вперше приводити до стоматолога дитину з болем, так як в цьому випадку візит до дантиста буде асоціюватися з чимось болючим. Підійдіть серйозно до вибору першого лікаря. Не тільки дитина, але і Ви повинні бути спокійні, довіряти йому.

Кілька корисних порад:

 1. Не чекайте часу «Х», не відкладайте перше знайомство з чищенням зубів. Використовуйте дитячі пасти. Повірте - вже час! Для дитини до трьох років досить мазка пасти по щітці. Для малюка від трьох до шести - зубної пасти розміром з горошину буде достатньо. Дитина старше може використовувати зубну пасту вже в більшій кількості.
 2. Зробіть чистку зубів регулярної турботою про порожнину рота. Привчіть малюка чистити зуби вранці і ввечері, щоразу після їжі, принаймні, протягом двох хвилин. Поки дитина не має навичок і досвіду в чищенні зубів - чистите зубки малюкові самі.
 3. Не забувайте, що раціон є основним чинником в розвитку карієсу. Важко придумати в цьому питанні, щось принципово нове, але, можливо ці прописні істини варто повторювати частіше, для найкращого засвоєння:
 • тримайтеся подалі від трьох головних ворогів: продуктів з високим вмістом цукру, кислоти, і температурних контрастів.
 • вибирайте продукти з великим вмістом кальцію, вітаміну Д,
 • ще до появи перших зубів - давайте маляті прорізувачі. Він не просто «чеше зубки», а вчиться робити перші жувальні рухи, - тренує щелепу. Не упускайте момент, щоб згодом не затягнувся період перетертої їжі.
 • не забувайте про фрукти і овочі – недостача твердої їжі може позначитися на стані зубів. Жування шматочків моркви, яблук буде стирати зубний наліт і сприяти розвитку жувального та зубощелепного апарату.
 • по досягненню дворічного віку відмовтеся від пляшечок, переходьте повністю на напої з чашок, склянок. Намагайтеся, щоб дитина пила достатню кількість несолодкої рідини протягом дня для профілактики карієсу.
 • обмежте вживання їжі або молока після чищення зубів вночі. Залишки вуглеводів, які осідають на зубах після їжі, є їжею для бактерій. Звичайно, здатність пригнічувати активність бактерій різна, але в нашому випадку краще її не перевіряти.

Поради для підготовки дитини до візиту до стоматолога:

 1. Приводьте до лікаря дітей раніше і згодом - регулярно. Чим більш буденною справою стане візит до лікаря, тим більше довіри буде між лікарем і малюком.
 2. Заздалегідь створіть образ позитивного героя - чарівника і чародія, який робить зубки білими, рівними, красивими.
 3. Підготувати до візиту до зубного лікаря дітей постарше можна за допомогою рольових ігор, спеціальних іграшок.
 4. Поясніть всі дії лікаря, щоб дитина не лякалась нових для себе «таємничих» маніпуляцій.
 5. Підготуйте вдома вірного друга - іграшку, яка супроводжуватиме малюка.
 6. Не квапте дитину в кабінеті, зробіть так, щоб малюк міг озирнутися, освоїтися.
 7. При можливості, сядьте в крісло з малюком.
 8. Можна за домовленістю з лікарем підготувати подарунок, який і вручить лікар після успішного першого знайомства.

стоматолог

Не зупиняйтеся на першому візиті до стоматолога. Починайте планувати регулярні візити. Сподіваємося що, завдяки цим порадам і щоденній турботі, зуби вашої дитини будуть здоровими, а репутація стоматолога, як самого «страшного» доктора зникне.

 

*При копіюванні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.