Велосипед - найкращий подарунок для дитини від двох років і старше. Але вибрати велосипед, який буде зручний, безпечний і простий в експлуатації серед безлічі брендів і моделей - зовсім не просто.
У першій частині ми відзначили найголовніші критерії вибору дитячого велосипеда. Але іноді батьки через нестачу часу не мають можливість розбиратися з параметрами і потребують короткої інструкції - підказки за віком дитини.
Ми спробуємо коротко викласти найважливіші моменти вибору дитячого велосипеда з віковими особливостями.

Спочатку загальні поради з попередньої частини. Отже:

 • Вибирайте найдорожчий і легкий велосипед з тих, що можете собі дозволити. Вага велосипеда для дитини важливіша, ніж для дорослого. Перехід від сталі до легкого і міцного алюмінію матиме велике значення для ходових характеристик.
 • Розміри дитячих велосипедів визначаються діаметром колеса. Найбільш доступні велосипеди з колесами 12 (до п'яти років), 16 (від п'яти років), 20 (до десяти років) і 24 (до 14 років) дюймів. Звичайно, якщо дитина перебуває «між» розмірами, то вибрати вам варто більший.
 • З метою безпеки дитини не вибирайте велосипед «на виріст». «Ріст» велосипеда повинні забезпечувати регулювання сідла і керма.
 • Дорослий велосипед можна купувати дітям вище 150 см.
 • Коли дитина стоїть (перед сидінням) відстань до рами повинна бути не менше 5 -10 см.
 • Вибирайте велосипед із закриим ланцюгом.

У кожного з батьків, що вибирає велосипед, свої орієнтири. Ідеальних велосипедів немає, вам доведеться в чомусь йти на компроміс. Тому визначте для себе пріоритети, важливі вимоги особисто для вас. наприклад:

 1. Безпека.
 2. Вага.
 3. Ціна.
 4. Надійність.
 5. Виробник.
 6. Плавність ходу.
 7. Надійність гальм.
 8. Габаритні розміри.
 9. Комфорт і зручність управління.
 10. Легкість ходу.

Тепер розглянемо особливості вибору велосипеда в залежності від віку. Всього можна виділити чотири етапи, чотири діапазони віку, кожен з яких має нюанси вибору.

1. Перші уроки: 2-5 років

беговел

 

Коли ви придивляєтеся до першого велосипеду для малюка, у вас є три варіанти: триколісний велосипед, беговел і двоколісний велосипед з додатковими коліщатками.
Рівень готовності до оволодіння велосипедом в цьому віці сильно відрізняється. В їзді на двоколісному велосипеді найголовніше - постійне балансування. Легше і швидше за все діти навчаються цьому на біговелах (велобегах). Недарма їх повна назва балансуючий велосипед. Ніяких педалей, ланцюгів, основне - кермо, два колеса, сидіння - нічого не відволікає від балансування. Відсутність в біговелі рухомих елементів трансмісії означає ще, що мінімізована ймовірність заплутатися і травмуватися гострими предметами.
Біговели бувають дерев'яними, металевими, складними, трансформерами. Вибір залежить від ваших уподобань і вашого бюджету.
Але біговели можуть не підійти менш координованим і підготовленим дітям. Їм, років до чотирьох більше підійде триколісний велосипед. Триколісні велосипеди зазвичай мають низько розташоване сидіння і тому стійкі. Проте, на відміну від біговелів і двоколісних велосипедів не дозволяють розвивати швидкість, не вчать тримати рівновагу і мають погану маневреність.
Але якщо ви зупинили свій вибір на триколісному велосипеді - зверніть увагу на найкращий триколісний велосипед - Schwinn Roadster. Велосипед в стилі ретро. Сталевий каркас і надувні шини довговічні, міцна продумана конструкція дозволяє маляті відчувати себе впевнено і легко керувати велосипедом. Батьки гідно оцінять і інші особливості: надійність, легкий монтаж, регулювання сидіння, низький центр тяжіння, який виключає перекидання.

Вік від 2 до 5 років
Розміри (Довжина / Ширина / Висота): 90см / 58см / 60см
Вага: 10.2 кг

Багато батьків вважають за краще двоколісні велосипеди з навчальними коліщатками. На відміну від біговелів, велосипед з додатковими коліщатками не навчить тримати рівновагу, але боязким малюкам коліщатка дають відчуття впевненості необхідне для навчання на двоколісному велосипеді і дозволяють просто звикнути до велосипеда.
У цьому діапазоні всі велосипеди одношвидкісні, з педальним гальмом, тільки деякі моделі мають додаткове ручне гальмо. Але в цьому віці пальчики у малюків недостатньо сильні, долонька маленька і використання ручного гальма краще уникати, по крайній мірі, років до п'яти. Для більшої легкості ходу вибирайте велосипеди з надувними гладкими покришками.

2. Освоєння ключових навичок: 4-7 років

вел

Після чотирьох років діти більшість малюків готові перейти до двоколісних велосипедів з 16-дюймовими колесами. Починаємо освоювати педалі, гальмо. Ці велосипеди практично не відрізняються від велосипедів попереднього вікового діапазону. Велосипеди з 16 дюймовими колесами бувають з додатковими коліщатками і без. Вони також ще в основному з педальним гальмом, можуть мати додаткові аксесуари: дзвінок, кошики, кисті, дзеркала, рюкзачки і т.п. Головне в цьому віковому діапазоні - надійність, міцність і безпека. Але вам вже доведеться узгоджувати з дитиною колір і необхідні аксесуари.
Велосипед повинен бути одночасно і міцним, і легким, щоб забезпечити комфорт і безпеку. Деякі велосипеди мають базову передню підвіску і простий набір передач, але це робить їх важче і дорожче, і не є необхідним для дітей такого віку. Набагато важливіше надійне, просте гальмо і щоб ноги діставали до землі.

На що звернути увагу:

 • Гальмо зазвичай заднє ножне і додаткове ручне: повинно бути простим в експлуатації і виключати ривки при активації, щоб уникнути падінь. Задній ножні гальма обов'язкові на час адаптації дитини до ручного гальма V-brake.
 • Рама: повинна бути похилою, щоб в разі аварії або різкого гальмування уникнути травм.
 • Колеса: гладкі надувні
 • Форма керма: середній підйом
 • Одношвидкісний велосипед (без передач)

Чого уникати:

 • нагромадження аксесуарів

У вас дівчинка 4-6 років? Їй обов'язково сподобається стильний запам'ятовується дитячий велосипед Schwinn Lil Stardust Girls з 16 дюймовими колесами. Алюмінієва рама, надійне гальмо, фірмове сідло, захист ланцюга, геометрія велосипеда - розроблено для комфорту і безпеки дітей. Одношвидкісна трансмісія і заднє ножне гальмо, призначені для дітей 4-6 років (99-117 см). У комплект входять додаткові коліщатка для боязких наїзниць.

3. Закріплюємо вміння: 7-10 років

Велосипеди з 20 дюймовими колесами - перший «серйозний» велосипед. Вони вже можуть розвивати досить велику швидкість і можуть використовуватися в сімейних поїздках. Але не захоплюйтеся «наворотами». Велосипед з передньою підвіскою це звичайно круто (особливо для дитини), але виделка буде важкою, дешевою і не дуже ефективною. До того ж велосипед без амортизації на цьому етапі буде не тільки легше, але і якісніше. Купуючи «гірський» велосипед в цьому віковому діапазоні важливо враховувати темперамент дитини. У такому віці не всі діти здатні і бажають освоювати «навороти».
Зверніть увагу, що останнім часом з'явилося безліч дорослих складних і BMX - велосипедів з 20 дюймовими колесами. Вони розраховані на дорослих і тому за вагою, розмірами, не підходять дітям такого віку.
Одношвидкісні велосипеди як і раніше актуальні, але триступінчасті передачі в цьому віковому діапазоні для спритних малюків навіть краще: вони прості у використанні, доступні для розуміння і надійні.

На що звернути увагу:

 • Гальмо заднє ножне і переднє ручне V-brake: як і раніше повинні бути прості в експлуатації і виключати ривки при активації, щоб уникнути падінь.
 • Незважаючи на простоту перемикача швидкості, вибирайте надійних виробників. Після покупки розберіться самі, налаштуйте і поясніть докладно дитині, як правильно користуватися перемиканням передач.
 • Бажано вибрати велосипед з обмежувачем керма, для уникнення травм.
 • Матеріал рами 20 дюймового велосипеда вже сильно впливає на вагу велосипеда, а в цьому віці дитині часто доводиться тягати велосипед вже самостійно.
 • Якщо дитина відправляється з вами в сімейні подорожі, подбайте про придбання аксесуарів для освітлення велосипеда в темний час доби.

Легкий і швидкісний велосипед для активних хлопчиків від семи років!
Велосипед на міцній і легкій алюмінієвій рамі. Шість швидкостей дозволять освоїтися і відчути користь від їх використання. Подвійні алюмінієві обода, гальма V-brake, трансмісія SHIMANO - все це робить цей яскравий і стильний велосипед відмінною покупкою для дитини від семи років.
Вага: 11, 5 кг;
покришки: напівслік;
повноцінний амортизатор з ходом 50 міліметрів;
укріплені алюмінієві обода;
надійні гальма від популярного бренду Tektro;
довжина верхньої труби: 423 мм;
висота підсідельної труби: 254 мм
колісна база: 867 мм 

4. Зменшена копія дорослого велосипеда? Від 9 років і старше

Це останній етап перед покупкою дорослого велосипеда. У цьому віці дітям здається привабливим придбання велосипеда для дорослих, але такі велосипеди будуть занадто великими і складними для більшості з них.
Проблема для велосипедів з 24 дюймовими колесами полягає в тому, що старші діти використовують велосипед для подорожей по різних дорогах: і в місті, і за містом, тому вибираючи велосипед треба вже враховувати умови експлуатації. Прогулянкові велосипеди легкі, але швидкість на них не розвинеш, перед перешкодами вони пасують. З цієї категорії при необхідності зверніть увагу на складні велосипеди, які легко транспортуються, не займають багато місця.
Гібрид - ідеальний вибір, але він повинен бути обов'язково дитячим. Наступний варіант - гірський велосипед. Він, звичайно, ощасливить дитину, так як позашляховий велосипед більш модний. І вони дійсно можуть бути хорошими велосипедами загального призначення. Тільки не вибирайте двухпідвіс. Їхній головний недолік висока вартість і велика вага. Хардтейл - важить менше двухпідвіса, велика прохідність в порівнянні з ригиден. Ригиден - найпростіший - легка і дешева модель гірського велосипеда.
Потреба в універсальності диктує вимоги і до покришок. Позашляхові шини круті, але вимагають занадто багато зусиль при наборі швидкості. Слік - лиса покришка для асфальтових доріг. Напівслік - універсальна покришка, що підходить і для асфальту, і для битої грунтової дороги.
24 дюймові велосипеди пропонують всі переваги повнорозмірних велосипедів з точки зору конструкції рами, трансмісії і системи гальмування. Єдина відмінність між ними і дорослими велосипедами - геометрія рами була оптимізована з урахуванням 24 дюймових коліс.

 • Гальмо переднє і заднє V-brake
 • Швидкості: Від однієї до двадцяти однієї.
 • Необхідні аксесуари «дорослих» 24 дюймових велосипедів для подорожей: крила, і мінімум - додатковий задній ліхтар. Якщо дитина їздить за містом на дорогах з автомобільним рухом продумайте додаткове освітлення велосипеда в темний час доби - велофари, підсвічування коліс.
 • Підніжка - вона дозволить обережно ставити велосипед.

Тільки для впевнених і хоробрих - PRIDE Brave!

Зменшена копія гірського хардтейла - для міста і їзді по пересіченій місцевості. Полегшена сталева рама, трансмісія Shimano для підкорення нових висот. Сталева жорстка вилка особливої геометрії непогано справляється зі своїм призначенням. М'яке ергономічне сідло і гріпси роблять поїздку ще комфортніше. Надійні ободні гальма миттєво відгукуються вже при легкому натисканні і спрацьовують навіть в сиру погоду. Правильна посадка, надійні компоненти роблять PRIDE Brave кращим вибором велосипеда для хлопчика віком від 9 років.

 • довжина верхньої труби: 487 мм
 • висота підсідельної труби: 300 мм
 • колісна база: 979 мм
 • вага: 15 кг
 • покришки: напівслік
 • обода: подвійні алюмінієві

На закінчення, хочеться відзначити: який б велосипед ви не вибрали, де б не вирішили робити покупку, не забудьте про надійний комплект захисту для дитини. Навіть самий невпевнений юний гонщик має вражаючу здатність знаходити гірки, брівки і сходинки. Тому хороший шолом, велоперчатки, налокітники та наколінники можуть вберегти вас від зайвого сивого волосся, а дитину привчать думати про свою безпеку і надалі.

З повним асортиментом дитячих велосипедів можна ознайомитись тут.

*При копіюванні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.