Всі мами знають про сучасну помічницю в догляді за немовлям - радіоняню. Маленькій, але такій важливій для душевного спокою. Але не всі включають цей пристрій до списку обов'язкових покупок для новонародженого, так як вважають, що в невеликій міській квартирі цей пристрій зайвий. Адже крик немовляти можна і так почути через відчинені двері або тонкі стіни. Але наявність протягів або домашніх улюбленців можуть змусити вас закривати двері в дитячу. До того ж, зайнята домашніми справами мама, може просто не почути плач малюка з кухні або балкона. Влітку на дачі радіоняня дозволить вам на час сну розслабитися, а згодом стане в нагоді, щоб, не заглядаючи в кімнату переконатися, що ваша дитина спокійно грає або заснула вчасно.
Але покупка пристрою часом ускладнюється через різноманітність брендів і моделей, на перший погляд (в теорії) практично ідентичних. Особливо складно недосвідченим батькам, так як абсолютно неочевидно які характеристики головні, що шукати і чого уникати при покупці.
У цій статті ми спробуємо поділитися деякими знаннями про радіо- і відеоняні, пояснимо як все ж здійснити вибір. Спочатку визначимося з головним питанням:

Ціна

Одна з ключових відмінностей пристроїв - ціна. Визначтеся насамперед з діапазоном цін. Різноманітність дозволить навіть сім'ї з обмеженим бюджетом підібрати необхідну модель.

Радіус дії

Друга важлива характеристика - радіус дії. Ми рекомендуємо критично поставитися до заявлених виробником діапазонами, так як використовувати пристрій ви будете не на відкритому просторі, а в реальному будинку і бетонні стіни можуть блокувати сигнали, а бездротові телефони, Wi-Fi можуть створювати перешкоди. Але середній показник 100-150 метрів для міської квартири цілком достатньо.

Дротові або бездротові?

В основному, сучасні дитячі монітори використовують бездротовий зв'язок, але є моделі, що передають сигнали по дротах. І дротові та бездротові пристрої мають свої плюси і мінуси.
Дротові (використовують дроти для з'єднання передавача і приймача) вважаються більш безпечними, адже вони завжди в робочому стані, завжди заряджені. Але вони менш практичні, так як повинні використовуватися в одній кімнаті.
Бездротові сучасніші, не мають дротів і використовують радіочастоти, що не потребують ліцензії. Звичайно, є і «ложка дьогтю» - інші бездротові пристрої можуть перешкоджати.
Тому кращий вибір, це пристрій з можливістю змінювати - налаштовувати частоту для усунення перешкод.

Тип пристрою

Не забувайте при покупці, що всі радіоняні моніторять малюка, але саме на звук покладаються батьки на час сну. Чому? Він розбудить вас при найменших рухах малюка, і ви зможете прийняти рішення, чи варто підходити до дитині. Адже діти, іноді прокидаючись на короткий час, знову засинають. Без звуку, будь-яка радіоняня просто марна для сну батьків. Картинка, що дозволяє роздивитися ліжечко або індикація - чудово, але звук це перше на що ви звертаєте увагу.
Пристрій, як правило, складається з двох блоків: один в кімнаті дитини і один (батьківський блок) - з батьком, що дозволяє їм чути, або навіть бачити. У широкому сенсі існують наступні основні типи пристроїв контролю за дитиною:

 1. Радіоняня

  Радіоняні більш компактні і менш дорогі. Вони практичні, безпечні, але часто мають меншу кількість додаткових функцій.
   
 2. Відеоняня

  Відеоняні відрізняються різноманітністю і пропонують різні розміри екрану, функції масштабування, панорамування, і навіть систему нічного бачення. При виході із зони дії пристрою в деяких моделях спрацьовує сигнал.
  Зазвичай новонароджені плачуть кожні 2-3 години. Для батьків дуже важливий міцний сон в ці невеликі проміжки. Згодом, цей інтервал буде збільшуватися, і до шести місяців ви зможете спати до 4-6 годин. Чим більше ви впевнені в здатності пристрою розбудити вас, тим краще ви будете спати. Це особливо важливо тривожним молодим батькам, які неспокійно сплять. З цим впорається і радіоняня.
  Але часто шум серед ночі не вказує на будь - які проблеми і не вимагає втручання дорослого. Маючи зручну відеоняню поруч з ліжком, ви можете прийняти рішення про те, чи дійсно малюк потребує допомоги, не заходячи в кімнату (це може остаточно розбудити малюка). На щастя, ціни знижуються при поліпшенні якості, що робить відеоняню більш доступною, ніж будь - коли.
  Відеоняня передбачає більш тривале використання, ніж радіоняня. Погодьтеся, іноді непогано глянути, не відриваючись від справ, на свого «зовсім дорослого» дошкільника. Здатність бути в змозі контролювати дітей незалежно від того, в якій кімнаті ви перебуваєте саме те, що вам потрібно, щоб зменшити занепокоєння і отримати деяку свободу.
   
 3. Wi-Fi відеоняня

  Пристрої, які використовують Wi-Fi для потокового відео, стають все більш поширеним явищем. Wi-Fi дозволяє контролювати малюка зі свого смартфона, планшета або комп'ютера. WiFi відеоняні дають вам спокій, дозволяючи переконатися, що ваша дитина в безпеці, навіть якщо ви не можете бути поруч з ним.
  Це просто перетворює світ зайнятих батьків. Працюючи в багатозадачному режимі, виконуючи різну роботу по дому, ви можете уважно спостерігати за малюком.
  Батькам, які мають відеоняню, пристрій гарантує відстеження того, що відбувається в дитячій в будь-який момент часу.
  А бабусі і дідусі, які живуть далеко, зможуть (за вашим бажанням) відчути себе ближче до онука або онучки.
  Якщо для вас ця функція важлива, зверніть увагу, наприклад, на відеоняню Motorola MBP 854. Вона має камеру, що обертається на 360', чудову систему нічного бачення, відмінну дальність прийому, можливість зйомки і запису відео, можливість спілкування за допомогою мікрофона, 5 вбудованих колискових мелодій, датчик температури, функцію масштабування. Підключивши смартфон, планшет або комп'ютер ви віддалено зможете управляти камерою в кімнаті малюка і бачити його в будь-якому місці земної кулі.
   
 4. Пристрої з датчиком руху

  Менш поширені, і, крім того, вони спеціально розроблені для дітей з проблемами здоров'я та передчасно народжених малюків. У них немає камери, але є датчик, який поміщається в ліжечко. Діти під час сну багато рухаються, якщо ж руху немає - датчик просигналізує вам про це. Більш сучасні моделі можуть контролювати ще й дихання немовляти.

Аналогові, цифрові або DECT?

Аналогові радіоняні дешевше, але ваш сигнал може бути доступний сусідам. Цифрові моделі шифрують передачу сигналу, а деякі мають «цифровий замок» для шифрування відеозображення. Для зменшення перешкод від інших пристроїв зверніть увагу на моделі, що використовують DECT - в перекладі з англійської Digital Enhanced Cordless Telecommunications - цифрові розширені бездротові телекомунікації.

Батареї

При наявності одного батьківського блоку, ви захочете переміщати його з кімнати в кімнату. Кожен раз переміщати джерело живлення дуже клопітно. Набагато практичніше використання батарейок. Більшість пристроїв працює від батарейок типу АА. Але це не дуже вигідно при постійному використанні пристрою. До того ж, виникає небезпека того, що малюк залишиться без нагляду, в разі якщо ви вчасно не помітите низький рівень заряду. Щоб уникнути цього, купуйте відеоняню яка підкаже вам, коли необхідно міняти батарейки, з індикатором низького заряду. Але найкращий і безпечний вибір - акумуляторні батареї. Деякі відеоняні мають можливість для економії заряду перемикатися в режим радіоняні, до того ж тестування відеонянь говорить про те, що більшості з них заряду вистачає до 10 годин роботи. Цього достатньо до часу нічного сну, після чого батьківський блок повертається назад в зарядну підставку.
Не забувайте, що термін служби акумуляторної батареї знижується. Ми рекомендуємо міняти батарейки на нові акумуляторні батареї, при зниженні їх ємності.

Розмір екрану

Який вибрати розмір екрану? Розмір екрану важливий при покупці домашнього кінотеатру, а в нашому випадку важливіше мати зображення дитини і кімнати в хорошій якості, а не велику розмиту картинку.

Система нічного бачення

Чи потрібна вона? Безсумнівно, ви будете використовувати радіоняню під час денного сну, але вам дуже важливі параметри зображення в нічний час і сутінки. Включення інфрачервоних світодіодів забезпечують чорно-біле зображення навіть в темній кімнаті (зазвичай з настанням темряви вони автоматично перемикаються). Чорно-біле зображення - єдина можливість при спостереженні в нічний час і не повинно розглядатися як недолік при порівнянні моделей.
Для якісної роботи ІЧ підсвічування, камера повинна знаходитися недалеко від малюка. Якщо збільшити відстань, ви не побачите дитину, якщо сильно наблизити - камера і шнур можуть становити небезпеку для дитини. Більшість відеонянь працюють найкраще при відстані до трьох метрів і мають досить чітку картинку в нічний час для спостереження за малюком.

Функція панорамування

Можливо в перші дні, функція панорамування і нахилу здасться вам зайвою. Але, незалежно від вашої точки зору, дитина починає активно рухатися швидше, ніж ви думаєте. І коли він почне «подорожі» по ліжечку, ви зможете по достоїнству оцінити цю функцію.
Є два види панорамування і нахилу.
Motorola, наприклад, пропонує справжнє панорамування, коли батьківський блок діє як пульт дистанційного керування камери в кімнаті дитини, змушуючи її фізично рухатися.
Якщо камера не повертається з боку в бік, видеоняня, ймовірно, пропонує другий варіант. Ви не керуєте камерою, а по суті, змінюєте масштаб. І це не збільшує доступну для перегляду площу. Єдиний спосіб змінити точку зору камери або поля зору - вручну змінити розташування камери в кімнаті. Звичайно, ви можете перемістити подалі камеру і збільшити поле зору, але, врешті-решт, це вплине на роботу функції нічного бачення і чіткість зображення. У той же час, деякі камери мають досить велике поле зору, і необхідність управляти камерою з батьківського блоку не так і важлива.

Масштабування

Так само, як є два типи панорамування і нахилу камери, є два типи масштабування. Перший тип: справжній оптичний зум, або функція традиційного збільшення і зменшення. Вона забезпечує кращу чіткість зображення. Другий тип більш поширений, його називають цифровий зум. Він менш дорогий у виробництві, але призводить до втрати в якості зображення.
Після того, як ви звузите розглянуті моделі до 2-3 варіантів, вам варто розглянути додаткові функції, найбільш значущі для вас.
Деякі з важливих особливостей:

 • Можливість додавання додаткових камер (не знайдено в Philips)
 • Звукова активація (не знайдено в бренд Motorola)

Звукова активація

Однією з найважливіших додаткових функцій є звукова активація. Чому? Радіоняня призначена для передачі звуку з дитячої кімнати. Але пристрій, що передає всі звуки, призводить до того, що батьки біля батьківського блоку не сплять, а слухають білий шум з дитячої всю ніч. Звукова активація є функцією, яка обмежує рівень і / або тип звуків. Це означає, що приймач реагує тільки на плач дитини і ви чуєте тільки те, що ви хочете почути.
Інші додаткові функції, які можуть бути корисні: таймер-будильник, датчик температури, нічник, колискові, попереджувальний сигнал, індикатор батареї і можливість говорити з дитиною.

Установка і безпека

З кожним роком все більше і більше різних приладів приходять в наші будинки. Всі електронні пристрої мають електромагнітні поля. Чи впливають вони на малюка? Остаточних результатів досліджень немає. Але потенційно, діти звичайно більш уразливі до дії ЕМП, ніж дорослі.
Прямо зараз, для безпеки малюка, ви можете зробити наступне: розміщуйте радіоняню і різні бездротові пристрої подалі від дитини (наскільки це можливо). В цілому, зменшення кількості різних приладів в кімнаті дитини і від'єднання невикористовуваних пристроїв є непоганою ідеєю.
Якщо радіоняня має шнур переконайтеся, що він поза зоною досяжності малюка (і не менше, ніж за метр від ліжечка). Удушення є реальною проблемою і уникнути небезпеки можна лише тоді, коли батьки вживають заходів безпеки. Підростаючи, малюк більш рухливий і дуже цікавий буде досліджувати все, в межах досяжності.
З огляду на це, деякі камери кріпляться на стіні або стелі так далеко, як це можливо, щоб зменшити вплив ЕМП, але досить близько, для роботи в темряві. При необхідності, невелика поличка буде корисна для моделей, які не передбачають монтаж.
Радіоняня «боїться» води. Вона не розрахована на розміщення на вулиці, і в ванні і т.п.
Всі правила безпеки описані в інструкції. Не нехтуйте ними.
Можна порівнювати, сперечатися і довго перераховувати переваги і недоліки радіо і відео нянь, але по-справжньому оцінити і зрозуміти необхідність влаштування ви зможете тільки після народження малюка. Сподіваємося, що наша стаття допоможе швидко визначитися і вибрати простий в експлуатації пристрій, який дозволить вам спокійно спати вночі і бути спокійними днем.

 

* При використанні матеріалів посилання на сайт є обов'язковим