Діти не люблять темряву. Новонароджені спокійно засинають і без світла. Але приблизно через чотири - шість місяців процес засинання ускладнюється і для спокійного, міцного сну малюкові необхідно лагідне світло.
Батьки легко можуть впоратися зі  страшними чудовиськами, які переховуються в темряві, - треба просто купити нічник для дитячої.
Нічник - це м'яке світло, що залишається в дитячій на ніч, але  звичайно воно повинно бути достатнім для освітлення пеленального столика і ліжечка.
Наявність нічника у дітей доросліше за 6 місяців, значить, що дітки швидше засинають, і якщо їх нічого не турбує, вони  менш схильні кликати батьків у разі звичайних нічних пробуджень. Але сам вибір через величезне розмаїття нічників ускладнюється. Доводиться спочатку розібратися в типах і особливостях, а  потім вже вибирати один з них.

По-перше, чи дійсно так  вже потрібен нічник?

Ось деякі переваги:

 • Як тільки в будинку з'являється новонароджений, цінність сну для батьків зростає багаторазово. Нічник допомагає батькам міцніше спати, знаючи, що вони можуть проконтролювати малюка в нічний час, не розбудивши його.
 • Навіть якщо вам «пощастило» з дитиною, і вона спить всю ніч, ви все одно змушені вночі прокидатися для контролю та переодягання малюка. Зробити це зі світлом нічника набагато простіше.
 • До того ж, він дозволяє і дітям, і батькам легше заснути після пробудження. Ми приймаємо яскраве світло як потужний пробуджуючий сигнал і потім з великими труднощами засинаємо. Коли дитина підростає, необхідність перевірити її сон залишається, і нічник дає можливість зробити це без травм: ви не зіткнетеся з шафою, не розчавите іграшку.
 • Дітям, які бояться темряви, і відчувають дискомфорт та страх, нічник забезпечить затишок і спокій для засипання.
 • Раптово прокинувшись, при включеному нічнику, дитина зорієнтується і знайде свого улюбленого плюшевого ведмедика або іншу «сонливу» іграшку.
 • Якщо ваша дитина звикла  вставати вночі в туалет, то невеликий нічник з ручкою дозволить не прокидатися повністю. Все, що потрібно зробити, - включити нічник, і взявши його за ручку освітлювати собі дорогу.
 • Нічник на батарейках незамінний в разі відключення електроенергії.

Деякі батьки вважають за краще, залишати відкриті двері, з включеним світлом в коридорі. Цей метод, звичайно, ефективний, але використання нічника, дозволить значно скоротити витрати на електроенергію.
Як бачите,  нічники, розроблені для забезпечення комфорту дітям, забезпечують і батькам зручність і спокій.

Давайте тепер розглянемо найбільш розповсюджені типи нічників.

1. Нічник-проектор.

Назва підказує, що цей нічник дозволяє проектувати зображення - на стелю або стіну. Замість звичайного нудного світла, занурюючись в сон, дитина зможе милуватися зоряним небом, супергероями або улюбленими Disney Princess. Підходять вони дітям старшого віку.
Як правило, такі нічники не тільки проектують світло на стелю або стіну, але і мають додаткові функції: таймер, звуки природи, колискові або спокійну класичну музику для полегшення засипання.
Проектування зоряного неба, приємна спокійна музика забезпечують безпечну  і спокійну розвагу малюку в ліжечку, перш ніж він засне. Вони просто чудові, але вимагають фіксованогої відстані, для того, щоб показуване зображення було великим і чітким.
Є й винятки, наприклад, музичний нічник - проектор Cotoons від Smoby має регулювання різкості.

2. М'яка іграшка з підсвічуванням

Загалом, це іграшка з вбудованим нічником. Такий нічник всю ніч може знаходитися поряд з малюком в ліжечку. І ідеально підходить, щоб заспокоїти тривожного малюка, який боїться темряви. Такі іграшки, крім усього часто мають ряд додаткових функцій, наприклад, мають проектор, музичний супровід (колискові, «білий шум» або звуки природи). Варто тільки обійняти м'яку іграшку - нічник Жираф і він програє малюкові вісім колискових.

3. Мобіль з нічником.

Це пристрій підходить для подарунка новонародженим. З самого першого дня мобіле доповнює вечірню рутину малюка. Частина мобіле, ще довго  прослужать в якості нічника, після того, як карусель буде знята. Багато сучасних мобіле управляються дистанційно, і ви зможете вимкнути музику навіть, не підходячи до ліжечка.

4. Сяючі наліпки.

Старші діти, напевно віддадуть перевагу  наліпкам,  що сяють у темряві.  Деякі з них світяться майже всю ніч. Це може бути відмінним способом утримання малюка в ліжку перед засинанням!

На що ще звертати увагу при покупці:

 • Живлення

Якщо розетка розташована занадто  далеко або близько по відношенню до ліжечка, то світло може бути дуже тьмяним або занадто яскравим.
Якщо вас взагалі не влаштовує «прив'язка» до мережі, обирайте компактний нічник, що працює від батарейок і легко переміщується по кімнаті. До того ж відсутність шнурів, розеток, - кращий вибір і в плані безпеки підростаючого малюка, який вивчає всі навколо.

Деякі з моделей можуть бути оснащені акумуляторами, які можна заряджати за допомогою кабелю USB.

 • Який колір нічника краще?

Колір нічника теж може впливати на якість сну. Правильний вибір кольору може значно підвищити ефективність нічника.
Зазвичай синій колір розглядається як заспокійливий, але це не так. Білий, синій і деякі інші кольори «ошукують» мозок, імітуючи денне світло, і пригнічують секрецію мелатоніну.
Раніше, до ери електричних лампочок цей гормон вивільнявся мозком в сутінках. Він необхідний не тільки для засипання дитини, але і для міцного сну протягом ночі.
Червоний, бурштиновий, помаранчевий колір мають набагато більш високу довжину хвилі, ніж білий, синій, зелений, і не пригнічують секрецію мелатоніну, тобто готують дитину до сну.

Ви можете купити нічник з вибором кольору і, перевірити це на практиці самостійно.

 • Таймер

Наявність таймера - необов'язкова, але дуже зручна функція, яка доволі часто зустрічається. Дозволяє економити заряд батарейок і відповідно - гроші.

 • Яскравість нічника

Всі функції, так чи інакше, корисні, але яскравість, напевно, найважливіший фактор. Вночі, занадто яскраве світло, може привести до неспокійного сну. В той же час світло повинне бути досить яскраве для заміни підгузка, перевдягання малюка.
Визначити, чи є ваш нічник занадто яскравим чи ні, можна, використовуючи простий метод:

а) Увімкніть нічник в темний час доби

б) Відійдіть від нього приблизно на ту відстань, на якій буде знаходитися малюк під час сну і закрийте очі.

в) Поверніть голову в сторону нічника і якщо ви бачите світло через віки, то це означає, що світло занадто яскраве і може заважати сну.

У цьому випадку потрібно помістити його подалі від ліжка. Коли дитина підросте, нічник переміщуємо  ближче до ліжка, для  більш яскравого світла.

 • Додаткові функції

Наприклад:  Термометри; можливість зміни кольору нічника, датчики, які включають нічник при вході в кімнату і т.п.

З кожним роком кількість додаткових функцій збільшується. Тому навіть якщо ви раніше вже купували нічник старшим дітям, не покладайтеся на свій досвід, - вивчіть новинки. Нічники в останній час дуже швидко  стають все «розумнішіми».
Деякі нічники відповідають на лемент малюка включенням колискових, деякі - реагують на освітленість кімнати і з першими променями сонця зменшують свою яскравість.

Ці функції можуть виявитися,  дуже корисними, в той же час, не купуйте нічники з функціями, якими  ви не збираєтеся користовуватися. Адже кожна додаткова функція збільшує вартість нічника.

Як бачите, придбання нічника один з найлегших способів покращити і сон дитини, і сон батьків. Спрощення засинання, мінімальне збудження під час раптових пробуджень, комфорт і затишок, безумовно варто часу на вивчення асортименту для придбання найкращого дитячого нічника.


* При використанні матеріалів посилання на сайт є обов'язковим.