Lego, без сумніву, унікальна іграшка всіх часів і народів. Вона універсальна, цікава і розкриває творчий потенціал дитини. Навіть непосиди з 1,5 -2 років можуть із захопленням грати по кілька годин.
Але навіть якщо покупка Lego не викликає сумнівів і ви вже вирішили купувати набір Lego дитині, зробити це буває дуже складно і займає багато часу. Набір коштує недешево, і помилитися з вибором ніхто не хоче. Найбільше розчарування - подарунок, який після відкриття стоїть без діла на полиці. Нескінченна кількість серій, наборів і персонажів зупиняють навіть досвідченого покупця, адже розібратися з ними дуже і дуже непросто. Саме тому (адже ми теж купуємо своїм дітям Lego і знаємо про це не з чуток) ми хочемо разом з вами розібратися раз і назавжди. «Розставити» по поличках і своїх місцях все кращі серії і найяскравіших персонажів. Мета - зорієнтуватися і швидко зробити покупку, яка сподобається «легобудівельнику» і надихне його на захоплюючу гру-навчання. Адже можливості для навчання з Lego просто безмежні!
Осягнути неосяжне і описати всі серії теми і особливості Лего в одній статті просто неможливо. Але ми спробуємо розбити цю задачу і спробувати відповісти на питаня, що найчастіше зустрічаються.
Перше і головне з них (особливо перед новорічними святами) - як підступитися до вибору Лего.
Вибір спрощується після відповіді на три основні питання:

Вік і здібності дитини?

Не ігноруйте вікові маркування. Зазвичай ми намагаємося купувати іграшки для дітей старшого віку для сприяння прогресу дитини. Але вказаний вік 6+ означає, що набір буде складним і корисним для дитини шести років і старше. Якщо ви купите такий набір дитині п'яти років з невеликим досвідом конструювання, то вам доведеться самому витратити багато часу на складання моделі. Це буде невірний вибір. Також зверніть увагу на зазначені в описі розмір, масштаб і складність моделі.

Які іграшки привертають вашу дитину, як саме вона любить грати?

Набір повинен бути близький дитині. Чи любить вона грати маленькими фігурками, вважає за краще автомобілі, принцес, космічні кораблі, динозаврів або краще для не] - величезна коробка з цеглинками? Ви зможете знайти набір на будь-який смак.

Діапазон цін.

Якщо ви маєте обмежений бюджет і не можете дозволити собі модель, до якої придивилися, то визначившись з темою, вибирайте набір (з доступних вам за ціною), що має максимум корисних деталей для бажаної моделі. Наприклад, якщо дитина марить про космічний корабель, то, навіть не захоплюючись Star Wars, варто купувати набір з цієї серії. Вони мають безліч деталей (відповідні кольори, деталі двигуна, колеса, антени і т.п.), що дозволяють дитині створити власну модель космічного корабля.
У кожній серії і темі є різні набори:

  • Маленькі ознайомчі з однією фігуркою і простою моделлю.
  • Більш значні набори вже з декількома фігурками і моделями для сюжетно-рольових ігор.
  • Великі набори воістину з необмеженими можливостями для конструювання і творчості.

Описи на сайті містять зображення коробки з кількістю деталей, що входять в набір. Ви можете використовувати це, щоб визначити, який набір для вас краще. Ліцензійні набори, як правило, дорожче.

Тепер, загальні відомості про категорії наборів Lego:

Lego Duplo (від 1, 5 до 6 років)

Це не просто серія, це окремий бренд для малюків, відомий більше сорока років. Призначений він для тих, хто тільки намагається освоїти «легобудівництво». Малюки ще не освоїли правильний захват і не в змозі будувати з «дорослих» цеглинок. Самі цеглинки Duplo в чотири рази більше, ніж традиційні і дуже легко з'єднуються, вимагають меншої сили і точності. Вже з 1,5 років малюк може конструювати, поєднуючи цеглинки Duplo, а ближче до трьох років готовий до гри з улюбленими персонажами з тематичних наборів. З ними дитина може відтворити свої улюблені сцени з мультфільмів, коміксів, казок і фільмів. Зі знайомими і улюбленими персонажами супергероїв, принцес можна будувати, грати, розбирати і знову будувати.

Lego Junior (від 4 років)

Ця серія почала випускатися в 2014 році. Розрахована вона на дітей від чотирьох років, які від Duplo переходять до тематичних наборів «дорослого» Lego.
Дітей просто зачаровує різноманіття тематичних наборів, як у старших братів і сестер. Великі набори занадто складні для дітей молодшого віку. З Lego Juniors ваша дитина зможе грати з «дорослими» персонажами. Всі Juniors частини можуть бути об'єднані з іншими наборами Lego, коли ваша дитина стає доросліше і досвідченіше. У великих наборах серії пакетики з деталями пронумеровані для різних частин моделі. Дитині буде нескладно вибрати і знайти потрібні деталі для роботи.
Дошкільнятам дуже складно дочекатися початку гри! З огляду на це, набори серії містять деякі готові великі шматки - частини будівлі або шасі автомобіля, щоб прискорити початок гри і дати малюкові зосередиться на окремих цікавих деталях.
Цікаві, інтуїтивно зрозумілі і розраховані спеціально на малюків інструкції допомагають дітям із задоволенням будувати кожну частину набору і пропонують багато ідей для відтворення.
Компанія LEGO Group, пропонуючи кожному малюку чудові якісні набори, в першу чергу піклується про безпеку продукції. Всі деталі та набори проходять строгі тести для перевірки надійності і безпеки. Ви можете знайти самостійно відповідні набори для вашої дитини, перевіряючи вікові маркування на коробках.

Lego Classic

Дана серія була запущена в 2015 році і на даний момент налічує небагато наборів. Всі вони незвичайні і сильно відрізняються від інших серій. З LEGO Classic діти отримують безліч базових цеглинок і елементів, з якими легко зможуть побудувати все, що захочуть - від будиночків до автомобілів. Обмежити малюка може тільки його уява!
Такі набори допоможуть дошкільнятам придбати основні навички та впевненість у власних здібностях. Тематичні Lego набори для дітей старшого віку, в значній мірі засновані на дотриманні інструкцій для досягнення кінцевого результату, але діти молодшого віку ще не розробили цю навичку, тому прості набори найкраще підходять для них, щоб запобігти розчарування.
Варто відзначити, що в наборах серії відсутні мініфігурки, проте є безліч особливих деталей, таких як двері, очі, вікна, колеса і т.д.
У серію також включені набори, в яких міститься лише велика різнобарвна основа. Сама коробка в цій серії - дуже зручний контейнер для зберігання деталей Lego. Він досить великий, щоб вмістити зростаючу колекцію.

Після п'яти років Lego пропонує:

Lego Creator

Серія випускається з 2001 року і орієнтована саме на творче будівництво, а не на гру з мініфігурками, як в більшості серій. Тобто набори серії, в основному: будівлі, автомобілі або тварини, динозаври, комахи. До того ж при покупці декількох наборів, наприклад будівельних, можна побудувати не просто будівлю, а цілий квартал або місто. У серії багато наборів пропонують створити не одну, а кілька моделей, наприклад, набір 31044 Тварини в парку. Після чого, відкинувши інструкції, спробувати створити свою власну фігурку.
На цю серію варто звернути увагу, якщо ви не впевнені в інтересах дитини, для якої купуєте набір. У серії багато наборів з великою кількістю універсальних деталей. Будь-який з наборів стане прекрасним доповненням до будь-якої колекції.

Від п'яти років і старше вибір наборів Lego значно розширюється

Тематичні ігрові набори. Подібні набори додають деталей для веселих сюжетно-рольових ігор. Різноманітність існуючих тим дозволить кожній дитині знайти цікаву тему-серію: City для будівництва свого власного міста і NinjaGo для рольової гри і твори своїх історій.
Наприклад, набір Lego City 60134 Веселощі в парку включає безліч мініфігурок з аксесуарами, і напевно сподобається дівчаткам. А потужний 60115 Позашляховик 4 х 4, напевно, приверне хлопчаків.
До речі, конструктори Lego люблять не тільки хлопці, а й дівчата. І останнім часом Lego Group стала виправлятися, рожеві коробки стали не такою вже дивиною у всесвіті Lego.

Ліцензійні ігрові набори (від шести років)

Набори Lego цікаві тим, що гра після складання моделей тільки починається. Для любителів кіно і мультиплікаційних персонажів, LEGO Group пропонує безліч серій для відтворення пригод і веселої гри з мініфігурки героїв, не забуваючи, мабуть, жодного популярного персонажа. Наприклад, Star Wars, Angry Birds Movie, Scooby -Doo.

LEGO Technic (вік від дев'яти років)

 

Шестерні, осі, штифти, балки і багато інших елементів (не типові для наборів Lego), знайдені в наборах LEGO Technic, призначені для створення більш складних і цікавих конструкцій кваліфікованими «легобудівниками», - майбутніми інженерами. Система забезпечить знаннями про роботу моделей, що працюють так само, як і їх прообрази. Система Technic також знаходиться в серії LEGO Mindstorms NXT, дозволяючи дітям у віці старше 10 років самостійно проектувати, будувати і програмувати, використовуючи ОС Linux, своїх власних роботів.
Верхня межа віку на коробках з Lego наборами - умовність. Можливо, незвичайну популярність конструктори придбали не тільки завдяки якості, продуманості, можна сказати вивіреності серій, наборів і тем, а й завдяки тому, що іграшка заворожує і дорослих, повертає їх в дитинство.
Не так багато у нас вільного часу і провести його, вибираючи, а потім граючи з дитиною - кращі хвилини нашого життя. Як ви вважаєте?

 

* При використанні матеріалів посилання на сайт є обов'язковим