Багато новонароджених періодично стають надзвичайно галасливими і батькам доводиться годинами ходити, заколисуючи немовля, щоб укласти його спати або хоча б заспокоїти. Звиклим за дев'ять місяців в утробі матері до помірного похитування дітям, просто необхідні ритмічні, ніжні рухи. Тому справжньою знахідкою для завжди втомлених і зайнятих батьків можуть стати електронні гойдалки, пристосування, яке чудово справляється з «приборканням» кричущих немовлят. Приємним «бонусом» для батьків буде те, що вони можуть допомогти заспокоїти коліки і є безпечними для малюка. Зазвичай всі гойдалки мають напівлежаче положення і ще, як мінімум, одне для неспання.
Стандартні гойдалки призначені для використання в приміщенні для дітей від народження до 9-12 кг. Більшість пристроїв працює від батарейок. Вони видають монотонний (білий) шум, який сам по собі є для багатьох заспокійливим. Велика частина гойдалок розгойдуються «вперед-назад», хоча деякі розгойдуються як колиска з боку в бік. Використання ременів обов'язкове при будь-якому типі гойдалок.
Гойдалки максимально використовуються зазвичай в перші кілька місяців життя вашої дитини. Після чого ви можете відмовитися від них взагалі. Незалежно від типу гойдалок, деякі діти не люблять гойдатися, хоча вони можуть і «передумати».

Поради щодо вибору:

1. Зверніть увагу на важливі для вас функції, оскільки не всі вони можуть бути знайдені разом в одному пристрої. Вам, можливо, доведеться піти на компроміс, вибравши гойдалки з функціями, які є найбільш важливими для вас.
2. Ширина рами. Чим ширше основа, тим важче буде перекинути гойдалку. Просто майте на увазі, що об занадто виступаючі «ноги» можна спіткнутися вночі.
3. Матеріал рами. Багато брендів використовують метал. Є деякі дешевші електронні гойдалки, які використовують пластик. Уникайте такі моделі. Металеві рами набагато міцніше.
4. Компактність при складанні - відноситься тільки до компактних моделей. Вибираючи цей тип гойдалок, ви віддаєте перевагу моделям, що найбільш компактно складаються, наскільки це можливо.
5. Якщо ви купуєте модель в стилі люльки, переконайтеся, що колиска надійно кріпиться до рами. Найкращий спосіб купити безпечні гойдалки - вибрати відомий бренд, який має сертифікати якості, які означають, що виробник виконав всі останні вимоги до безпеки. Деякі з таких перевірених брендів: Fisher-Price, Graco, 4moms, Bright Starts.

4moms

Невелика компанія, названа на честь чотирьох реальних мам (насправді п'ять мам, але вони вирішили, що «ФОМАМС» звучить краще). Вони об'єдналися, для того, щоб робити внесок своїми знаннями і досвідом для створення оригінальних і інноваційних товарів компанії. Один з найвідоміших їх товарів - унікальне електронне крісло-гойдалка MamaRoo.

Bright Starts

Американська компанія Kids II (Bright Starts) має багату історію, яка починається з 1969 року. Просто одній бабусі прийшла в голову ідея, як уберегти дітей від вислизання у ванній. З тих пір, Bright Starts і материнська компанія Kids II випустили безліч різних товарів, серед яких не тільки іграшки, але і різноманітні електронні гойдалки.

Graco

З компанії металевих виробів Graco Metal Products з Філадельфії, в 1950 - ті роки зросла компанія дитячих товарів, яка створила мабуть найпопулярніші електронні гойдалки. В даний час компанія виробляє повну лінійку товарів для дітей.

6. Не купуйте електронні гойдалки б/в. Старі гойдалки можуть мати зламані або незакріплені деталі, які можуть бути небезпечні для дитини. Вони також можуть не відповідати найсучаснішим стандартам безпеки.
7. Багато електронних гойдалок мають ряд додаткових розважальних функцій і потрібних, і абсолютно непотрібних для вас. Тому визначитеся, що саме важливо для вас, і потім вибирайте конкретну модель.
8. Регулювання швидкості качання. Багато гойдалок дитячих приходять з регульованим налаштуванням швидкості гойдання. Цей параметр дозволяє прискорити або сповільнити швидкість, з якою рухаються гойдалки. Перевагою регулювання швидкості є те, що ви будете мати можливість змінювати швидкість відповідно до власних уподобань малюка. Деякі діти, особливо новонароджені, вимагають повільного і ніжного руху в той час як старші діти часто віддають перевагу більш інтенсивному розгойдуванню.
9. Деякі електронні гойдалки мають до восьми швидкостей, але найоптимальніша кількість - чотири швидкості. Висока швидкість може дратувати, а не розслабляти дитину. Обов'язково починайте освоювати гойдалки з мінімальної швидкості, і дивіться, що вважає за краще дитина. Чим важче дитина, тим повільніше буде він розгойдуватися, так що ви можете використовувати більш високу швидкість з часом.
10. Напрям гойдання. Більшість гойдалок рухаються вперед-назад. Рідше знаходяться гойдалки, які розгойдуються з боку в бік. Зверніть увагу на тип руху, який буде найбільш заспокійливим для вашої дитини.
11. Таймер - дуже корисна функція, що дозволяє зупинити гойдалку після того, як таймер досягне нуля. Зверніть увагу, що є гойдалки які можна включити тільки з таймером, а це означає, що вам доведеться включити таймер знову, коли закінчиться заданий час. Більшість таймерів може бути встановлено на період до 45 хвилин.
12. Деякі гойдалки комплектуються пультом дистанційного керування.
13. Додаткові можливості:

Музичний програвач - відтворення різних мелодій і звуків, щоб приспати малюка. У більшості моделей надається вибір мелодій з безлічі музичних треків. Деякі з гойдалок преміум класу мають можливість відтворення з iPhone. Пам'ятайте тільки, що багаторазове відтворення однієї і тієї ж мелодії може довести до божевілля найрозсудливіших з нас. Наявність музики і звуків (з регулюванням гучності), які приємні і вам, дуже важливо.
Іграшки - деякі гойдалки дитини оснащені вбудованими іграшками. Іграшки варіюються від бренду до бренду, можуть мати підвіски, мобілі і нічники з проекторами. Вібрація -заколисуючі центри преміум класу мають можливість включення легкої вібрації. Коли дитина розгойдується, сидіння злегка вібрує, допомагаючи заснути.
14. До тримісячного віку навіть при бажанні малюк не зможе дістатися до дуги з іграшками. Переконайтеся, що всі іграшки, а також сама дуга, надійно і безпечно прикріплені і не мають ніяких дрібних деталей. Бажано, щоб була можливість зняти їх або поміняти.
15. Деякі електронні гойдалки легко перетворюються в самостійне крісло - баунсер (шезлонг). Одні можуть мати знімне сидіння для перенесення, а деякі перетворені в гойдалку. Універсальність роздуває ціну, але так як ви не будете використовувати гойдалку занадто довго (максимум 6-9 місяців), бажано отримати максимум користі з неї, особливо, якщо у вас мало місця для численних малюкових пристосувань.
16. Гойдалки повинні подобатися малюкові. Якщо у ваших друзів або родичів є заколисуючий центр, то реакція вашої дитини допоможе прийняти рішення.
17. Стаціонарні та переносні.
Якщо ви хочете мати можливість часто переміщати гойдалки з кімнати в кімнату, перевозити їх або якщо у вас не вистачає місця, компактні, складні гойдалки якраз для вас. Вони займають мало місця і зазвичай мають ручку для перенесення. Мінус компактних моделей? Можливо вам доведеться нахилятися при саджанні малюка.


Стаціонарні заколисуючі центри

Це гойдалки, які ви встановлюєте в постійному місці. Вони мають широку раму і більш стійкі, але і більш громіздкі. Їх складно пересувати або зберігати. Електродвигун в них, як правило, розташовується зверху, тому вони досить високі, з більш плавним ходом. А сидіння зазвичай розташовується вище від землі, ніж на переносних гойдалках.
Більшість гойдалок такого типу можна використовувати з народження приблизно до 8-місячного віку.

Переваги:

 •  Максимум різних функцій
 •  Стійкі за рахунок більш широкої бази підтримки.
 •  Велика амплітуда коливань.
 •  Більш тривалий період експлуатації

Недоліки:

 • Займає досить багато місця.
 • Складно транспортується
 •  Може бути дорогим в залежності від особливостей.

Переносні електронні гойдалки

Ці гойдалки призначені для перенесення і транспортування, тому більш компактні. Дуже добре підходять для невеликих квартир або любителів подорожей. Вони дешевше заколисуючих центрів.
Однак, як скрізь, є і зворотна сторона. Бажання зменшити висоту пристрою призводить до того, що двигун розташовується на одній з дуг гойдалок, що зменшує амплітуду коливань.
Такі гойдалки не найкращий вибір для дітей вище середнього зросту. Цей факт і невелику відстань від землі зменшує термін експлуатації гойдалок. Ще одне обмеження пов'язане з компактністю - найчастіше вони передбачають живлення тільки від батарейок, так як кабель не сприяє компактності і додає вартість пристрою. Але якщо ви часто подорожуєте або у вас невелика квартира, альтернативи цьому типу гойдалок немає.

Переваги:

 • Легка вага.
 • Займає менше місця, ніж заколисуючі центри.
 • Більш дешевий.

Недоліки:

 •  Менше різних додаткових можливостей.
 •  Менша амплітуда коливань.
 •  Харчування від батарейок.

Як бачите, кожен тип гойдалок має свої унікальні особливості, свої плюси і мінуси. Тільки ви можете вирішити, який тип підходить у вашому випадку.
18. Зручність важлива для батьків, але безпека наших дітей має пріоритет. Гойдалки повинні мати надійні широкі ремені безпеки.
Огляньте сидіння, воно повинно мати спеціальний паховий обмежувач, а також широкі ремені безпеки (найкраще п'ятиточкова система), щоб запобігти зісковзуванню. Крім цього, безпечні ремені повинні бути ще й зручні для вашого малюка.
Рекомендована вага дитини варіюється в залежності від бренду. У деяких моделях вказано ще й мінімальна рекомендована вага.
Тент - якщо ви використовуєте гойдалку поруч з вікном, то тент зможе захистити шкіру немовляти. Тент також допоможе «відсікти» відволікаючі моменти з поля зору дитини, що допоможе заснути швидше.
19. Особливості сидіння можуть включати в себе:

 • Знімне сидіння. Деякі гойдалки мають повністю знімне сидіння. Просто зніміть сидіння і у вас є стаціонарне місце, яке ви зможете використовувати без гойдалок.
 • Фіксація сидіння дозволяє закріпити сидіння в нерухомому положенні, що дає можливість використовувати гойдалку як дитяче крісло.
 • Прання. Чохол можна прати в машині, що полегшує догляд за гойдалками. Деякі сидіння навіть покриті водонепроникним матеріалом. Це дозволяє легко тримати сидіння в чистоті.
 • Оббивка сидінь. Красиві, м'які сидіння роблять гойдалку вашої дитини набагато зручнішою, затишною. Шукайте оббивку, яка є достатньою, щоб забезпечити комфорт, але не сильно об'ємну, щоб вона не займала занадто багато місця.
 • Кут нахилу сидіння. Деякі сидіння гойдалок можна регулювати. Новонародженому, який не може тримати голівку, буде більш комфортно в лежачому положенні, в той час, як старша дитина може віддати перевагу сидіти вертикальніше. Для того щоб дитина відчувала себе комфортно після трьох місяців, зверніть увагу на наявність знімного і регульованого підголівника. А також можливості регулювати (по крайній мірі 3 положення) спинку сидіння для того, щоб знайти більш заспокійливе положення для дитини. По мірі зростання сидіння можна встановити вертикальніше, щоб діставати до іграшок (якщо гойдалки мають ці аксесуари).
 • Якщо гойдалки мають планку попереду, переконайтеся, що вона знімна або відкривається для більш зручного розміщення дитини.
 • У деяких пристроях є також регулювання по висоті сидіння. Більш високе - для новонароджених і нижнє положення для дітей постарше, важчих і активних.

20. Варіанти електроживлення. Якщо ваша дитина любить постійне заколисування, то вас може стурбувати часта зміна батарейок. Вона зажадає час на заміну, до того ж це дорого. У цьому випадку буде розумно для економії купувати гойдалки з зарядом від мережі. Заколисуючі центри з живленням від електромережі мають свої недоліки - навіть при малій вазі вони громіздкі, займають велику площу, тому при нестачі місця вони не підходять. Якщо ж вас влаштовують батарейки, для здешевлення, просто розгляньте питання про покупку акумуляторних батарей.

Повірте, при правильному використанні, електронні гойдалки можуть бути чарівним інструментом для заспокоювання кричущих немовлят. І це чудово, але все ж, на першому місці стоїть безпека малюків. Тому, купивши пристрій, обов'язково ознайомтеся з Загальними правилами безпеки для електронних гойдалок.


* При використанні матеріалів посилання на сайт є обов'язковим