Існує багато рекомендацій і порад про те, як грати з дитиною. Але, мабуть, ще важливіше навчити підрослого малюка грати самостійно. Це дуже важливий навик для розвитку уяви малюка (і для вашого психічного здоров'я).
Гра поодинці потрібна і протягом півгодини, поки ми дочитуємо книгу, і протягом 10 хвилин важливої розмови по телефону.
Я люблю грати зі своїми дітьми стільки, скільки це потрібно робити в якості батька, але, незважаючи на це, вміння грати самостійно є корисним для всіх: як для вас, так і для вашої дитини.
Багато батьків вважають, що вони повинні постійно займатися зі своїми дітьми, але такі висновки не залишають батькам часу для відпочинку і створюють стрес, який «вбирають» діти.

Що ж таке гра в поодинці?

Це час, зайнятий будь-яким цікавим для ваших дітей заняттям. Будь-яка дія, яка стимулює навички вашої дитини, і успішно виконується на 100%. Саме так і розвивається творчість, критичне мислення і впевненість.

Як навчити дітей грати в поодинці:

 1. Запропонуйте їм творче завдання. Наприклад, запропонуйте їм маркери і попросіть зробити вітальну листівку для будь-кого.
 2. Попросіть дітей, на вулиці збирати листя, квіти, гілочки, жолуді. Таким чином, ви отримаєте трохи вільного часу, поки діти зайняті пошуками і складають все в підготовлений пакет або кошик. Коли вони повернуться з виконаним завданням, попросіть впорядкувати знахідки за кольором або розміром, порахувати або сплести вінок.
 3. Якщо гра поодинці викликає труднощі у дитини, спробуйте виділити тридцять хвилин і пограти з ним (а не просто бути присутнім поруч). Тільки в цей час ні в якому разі не відволікайтеся від гри. Спочатку дайте їй увагу, а вже потім - пропонуйте заняття для самостійної гри.
 4. Не втручайтеся в ігровий процес. Я завжди уважно слухаю чим же займаються мої діти, замість того, щоб йти і перевіряти. Поки ви не готові грати - не заходьте в кімнату. Варто вам заглянути, як дітки перестають грати поодинці і хочуть, щоб ви приєдналися до них. Якщо ж тривога не відпускає - ви можете придбати невелику відеокамеру і спостерігати за своїми дітьми в будь-яку хвилину.
 5. Якщо дитина тільки пробує грати поодинці, спробуйте їй трохи допомогти. Наприклад: "Цьому автомобілю необхідно з'їздити в магазин. Що ж йому потрібно в магазині? Може хліб? Може бути, він хоче зробити потім бутерброд? Ой! Тут виросло величезне дерево! І ми повинні його об'їхати!"
 6. В залежності від віку, підшукайте інтелектуальну гру, головоломку, яка захопить дитину на тривалий час.
 7. Спробуйте побудувати будинок зі стільців, накривши їх пледом, покладіть кілька іграшок, книг і ліхтарик всередину. Повірте, це спорудження зможе зайняти ваших дітей протягом досить тривалого часу. Якщо часу немає навіть на «будівництво», можна скористатися готовими будиночками.
 8. Зберіть коробку з речами для переодягання (хустками, шарфами, блузками тощо) і поставте її поряд з великим дзеркалом. Увімкніть улюблену музику ваших дітей, і нехай вони весело проводять час, використовуючи уяву, переодягаючись і танцюючи перед дзеркалом. Все це буде займати ваших дітей протягом досить тривалого часу. Гра перед дзеркалом підходить і для знайомства з емоціями, вона навчить розкріпачуватися в незвичних ситуаціях.
 9. Встановіть таймер. Ви можете попросити дітей пограти поодинці деякий час до сигналу таймера, після чого ви приєднаєтеся до гри. Якщо малюк попросить вас пограти разом з ним до сигналу, можете сміливо йому відмовляти.
 10. Перестаньте прямо керувати грою. Наступного разу, коли будете грати разом зі своєю дитиною, нехай саме вона вказує напрямок гри. Більшість батьків відразу беруть управління в свої руки: «Давай побудуємо так! Ось гарна сукня давай приміряємо її! ». Натомість, намагайтеся, щоб ваша дитина брала провідну роль в грі на себе, і намагайтеся бути більше веденим. Це навчить ваших дітей проявляти ініціативу в незалежній грі (а пізніше і в житті). Намагайтеся завжди грати з дітьми в ролі однодумця замість того, щоб ставати режисером.
 11. Якщо ваша дитина ніяк не погоджується на самостійну гру, спробуйте знайти їй заняття поруч з собою. Може бути, ви будете просто читати книгу, поки ваш малюк гортає яскраві книжки або розфарбовує картинки. Коли ви готуєте обід на кухні, спробуйте видати вашим дітям посудку або ігровий набір і попросіть приготувати обід для вас. Ігри в одній кімнаті стануть першим великим кроком в правильному напрямку.

Діти, які вміють грати в поодинці, вчаться творити, вирішувати проблеми, і використовувати свою уяву. Незалежна гра дуже важлива для їх росту, для освіти і успіху всього подальшого життя.


* При використанні матеріалів посилання на сайт є обов'язковим